Nawigacja

Piątek 22.06.2018

 

       

 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/ 2018 odbędzie się 22 czerwca 2018 r. o godzinie 9.30.

 

 

 

 1. Czerwiec daje dni gorące, kosa brzęczy już na łące.
 2. Czerwiec stały, grudzień doskonały.
 3. Gdy czerwiec chłodem i wodą szafuje, to zwykle rok cały popsuje.
 4. Czerwiec na maju zwykle się wzoruje, jego pluchy, pogody, często naśladuje.
 5. Kiedy kwitnie w czerwcu bób, to największy wtedy głód, a kiedy mak, to już nie tak.
 6. Od czerwca dużo zależy, czy żniwa będą jak należy.
 7. Pełnia czerwcowa - burza gotowa.
 8. W czerwcu grusze kwiat zrzucają, czereśnie się zapalają.
 9. W czerwcu się okaże, co nam Bóg da w darze.
 10. Chrzest Jana w deszczowej wodzie, trzyma zbiory na przeszkodzie. (24 czerwca)
 11. Gdy się święty Jan rozczuli, to go dopiero Najświętsza Panna utuli. (2 lipca - Marii)
 12. Gdy święty Jan łąkę rosi, to chłop siano kosi.(24 czerwca)
 13. Jak się Janek kąpie w wodzie, żniwom deszcze na przeszkodzie.(24 czerwca)
 14. Gdy deszcz przed Janem, po żniwach rolnik jest panem.(24 czerwca)
 15. Jak się święty Jan obwieści, takich będzie dni trzydzieści.(24 czerwca)
 16. Kiedy z Janem przyjdą deszcze, to sześć niedziel kropi jeszcze.(24 czerwca)

+


 

 •       W dniach 1- 5 czerwca uczniowie klas IV- VII wzięli udział w  wycieczce w Tatry. Pierwszego dnia mieli okazję zobaczyć piękny Kraków oraz zwiedzić Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Kolejny dzień to ,, wyprawa' do Doliny Kościeliskiej. Trzeciego dnia podziwiali góry ze szczytu Gubałówka, mieli okazj popróbować swoich sił w parku linowym, a po południu spacerowali po słynnych ,, Krupówkach". Wieczorem bryczkami dojechali nad Biały Dunajec, gdzie już czekało na nich ognisko. Czwarty dzień wycieczki to 16 -kilometrowa  trasa nad Morskie Oko. Wszyscy dali radę, nagrodą były niezapomniane wrażenia już na miejscu. Ostatni dzień wycieczki to spływ Dunajcem, niezapomniane widoki, no i w końcu droga powrotna. Podsumowując- pogoda była łaskawa, humory dopisywały, obyło się bez większych kontuzji i problemów zdrowotnych. Pozostaną piękne wspomnienia.

 • 30 maja w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Rodziny. Rodzice, którzy wzięli udział w tej uroczystości na wstępie obejrzeli część artystyczną w wykonaniu swoich pociech, były piosenki, wiersze i tańce. Po części oficjalnej bawiliśmy się na placu przy szkole. Zabawę prowadzili animatorzy, którzy co chwila proponowali nam coś nowego a to puszczanie baniek mydlanych, wspólne zabawy i tańce, pokonywanie tunelu, zabawy z hula-hoop, a to inne atrakcje. Chętni uczniowie mogli przejechać się na koniu dzięki uprzejmości p. Radka. Była Foto Budka i wspólny poczęstunek.  Było bardzo ciepło i słonecznie. Humory również dopisały uczestnikom. Uroczystość została dofinansowana ze środków GKRPA w ramach projektu „Dobra zabawa czy zgubne przyzwyczajenia? Dzień Rodziny”.

 • Elementem projektu dofinansowanego przez GKRPA  „Dobra zabawa czy zgubne przyzwyczajenia? Dzień Rodziny” był konkurs plastyczny pod takim samym tytułem. Na konkurs wpłynęły różne prace, wykonane różnymi technikami i przedstawiające różnorodne podejścia i spostrzeżenia uczniów. Pięć prac zajęło równoważne I miejsce i uzyskało nagrody rzeczowe. Były to prace: Wiktorii Goleń, Oliwii Kwiatkowskiej, Natalii Borkowskiej, Wiktorii Wojtaś oraz Krystiana Kołpaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali z plastyki oceny celujące. Gratulujemy zwycięzcom.

 • Na zakończenie projektu edukacyjnego „Razem odkrywamy świat programowania” uczniowie, którzy byli objęci zajęciami z programowania wzięli udział w wycieczce do Lublina. W trakcie tej wycieczki mieli możliwość zobaczyć Katolicki Uniwersytet Lubelski i poznać jego historię przekazaną w przyjazny i dostosowany do możliwości intelektualnych dziecka sposób. Każde z nich dostało Dyplom Młodego Studenta. W Centrum Zabawy IQ oglądali i pomagali w programowaniu drona oraz strzelali z kuszy wykonanej z klocków Lego. Na Placu Litewskim zachwycili się fontannami i placem zabaw. Był to bardzo przyjemny wyjazd co można zobaczyć na zdjęciach w zakładce „galeria”.

 • 24 maja odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową, który był poprzedzony teoretycznym testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zadaniem praktycznym z pierwszej pomocy. Wszyscy uczniowie zdali egzamin. Po otrzymanie karty rowerowej wyruszyli ze swoją wychowawczynią na swój pierwszy rajd rowerowy.

 • 7 czerwca w Szkole Podstawowej w Łukowie odbył się Powiatowy Finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej ,,Jestem Bezpieczny”. W konkursie rywalizowali uczniowie klas IV – VI ze szkół reprezentujących 8 gmin. Uczniowie walczyli dzielnie zmagając się ze sobą w 3 konkurencjach: prezentacja szkoły oraz bezpiecznego hasła, test wiedzy i projekt koszulki. I miejsce zajęli uczniowie z naszej szkoły reprezentując gminę Serokomla. Szkołę w Krzówce reprezentowała drużyna w składzie: Joanna Kopacz-kl.VI, Oliwia Kwiatkowska – kl. VI, Zuzanna Cąkała – kl. V, Marta Sekita – kl. V, Anna Sączek – kl. IV, Weronika Wojtaś – kl. IV. Zwycięzcom gratulujemy!

 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przekazała środki na realizację w naszej szkole programu z zakresu profilaktyki. Program nosił nazwę „Zdrowe odżywianie alternatywą dla nałogów”, miał za zadanie  szerzenie wśród dzieci i młodzieży postaw akceptowalnych społecznie w zakresie zdrowego odżywiania, postaw, które zaowocują długim życiem bez chorób i ograniczeń oraz dostarczyć informacje na temat szkodliwych dla organizmu nałogów i przyzwyczajeń. W ramach programu zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne, konkursy i warsztaty. Zmiana nawyków nie jest prostym zadaniem, ale mamy nadzieję, że będziemy starać się zamieniać je na pozytywne.

 •  W ramach realizacji zadań z programów profilaktycznych ,, Przygoda z teatrem i filmem" oraz ,, Odkrywamy bezpieczny świat bez nałogów" dotowanych ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w dniu 18 maja zorganizowana została wycieczka do kina oraz na pływalnię w Lublinie. Pierwszym etapem wycieczki były zajęcia na basenie. W kinie dzieci obejrzały film pt. ,, Piotruś Królik". Aktywność fizyczna oraz dobry film to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu.


 •          W dniu 14 maja uczniowie klas IV- VII uczestniczyli w spotkaniu z psycholgiem społecznym dr Ireneuszem Siudemem. W czasie swojej prelekcji mówił o zagrożeniach, jakie niesie dla dzieci i młodzieży współczesny świat. Starał się przybliżyć zagadnienia dotyczące uzależnień, ale także wskazał na coraz częściej pojawiający się  problem obecności dopalaczy. Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w spotkaniu. Z psychologiem spotkali się również nauczyciele oraz rodzice. 

   

 •                                                                                                                     16 maja w Łukowie odbyły się Powiatowe Eliminacje XLI Turnieju BRD. W konkursie uczestniczyło 17 drużyn ze szkół podstawowych powiatu łukowskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Pazderska – kl VII, Oliwia Kwiatkowska –kl VI, Maciej Maciejewski – kl VII, Bartosz Kowalewski – kl VII.  Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu przepisów o ruchu drogowym, umiejętnością postępowania i udzielania pomocy w miejscu wypadku oraz sprawnością na rowerowym torze. Nasza drużyna stanęła na podium zajmując II miejsce. Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplom i statuetkę za II miejsce. Gratulujemy uczestnikom!

 • 14 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Prewencyjnej, w którym rywalizowały ze sobą drużyny ze Szkół w Serokomli i Krzówce. Uczniowie pisali test wiedzy składający się z 20 pytań. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Przewagą 1 pkt zwyciężyła drużyna z Krzówki w składzie: Anna Sączek – kl IV, Marta Sekita – kl V, Joanna Kopacz – kl VI. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała gminę Serokomla w eliminacjach powiatowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesu w kolejnym etapie!

 •  

  Już po raz czwarty uczniowie starszych klas ( IV-VII ) uczestniczyli w ,, Nocy Filmowej". To dobry sposób na integrowanie społeczności szkolnej,  zabawa, ale również i nauka. No może nieco inna niż na co dzień.... Seanse poprzedziły: piknik oraz filmy i pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej jako działąnia w ramach realizacji zadań profilaktycznych 

 • 11 maja w czasie ,,Nocy Filmowej” odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej będące jednym z działań programu profilaktycznego ,,Żyj bezpiecznie bez nałogów”. Uczniowie obejrzeli filmy ,,Pierwsza pomoc przy wypadku” i ,,Ratownictwo wodne”. Zostały dokładnie przeanalizowane i omówione sytuacje przedstawione w filmach. Zajęcia praktyczne i pokazy odbywały się w 2 grupach: kl IV-V i kl VI-VII. Pod czujnym okiem i w obecności opiekunów uczniowie przedstawiali i omawiali postępowanie w miejscu wypadku, zabezpieczenie miejsca wypadku, wzywanie  i udzielanie pomocy poszkodowanym, ocenę sytuacji i stanu poszkodowanych, sztuczne oddychanie oraz demonstrowali pozycję bezpieczną i opatrunki. Ponadto uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach nad wodą i w wodzie, jak udzielać pomocy oraz poznali zawód i pracę ratownika.

 • Nasza szkoła realizuje projekt „Razem odkryjmy świat programowania”. W jego ramach nauczyciele zostali przeszkoleni  w programowaniu w języku Scratch a potem w czasie zajęć dodatkowych przekazywali tę umiejętność dzieciom z oddziału przedszkolnego i klas edukacji wczesnoszkolnej.  W czasie zajęć kodowaliśmy analogowo czyli na papierze czy podłodze używając kolorowych karteczek czy kubeczków oraz wykorzystując aplikację Scratch 2.  Właśnie w tej aplikacji tworzyliśmy swoje pierwsze mini  gry komputerowe, animację „Kwitnący kwiatek”, "Akwarium" czy "Kalkulator".

 • 3W ramach projektu edukacyjnego "OZOBOTEM po Polsce" proponujemy rodzicom udział w konsultacjach z psychologiem i pedagogiem.

  Konsultacje z psychologiem p. Iloną Bigoraj odbędą się 23 kwietnia w godzinach 9.30 - 12.30.

  Konsultacje z pedagogiem p. Sylwią Jastrzębską odbędą się 10, 17 i 24 maja w godzinach 12.30 - 13.30.

  Zapraszamy !!!

   

 • W kwietniu został przeprowadzony konkurs plastyczny „ Bezpiecznie na wsi mamy –upadkom zapobiegamy”.  Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

  Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe.

 • Święto Konstytucji to ważna data w kalendarzu polskich świąt narodowych. To już 227 rocznica uchwalenia Konstutucji 3 Maja, będącej pierwszą w Europie, a drugą na świecie tego typu ustawą. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej przygotowali montaż słowno- muzyczny przybliżający okoliczności tego ważnego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. 

 • Dzieci z klas I – III biorą udział w warsztatach edukacyjnych „Mali Odkrywcy”. W czasie tych zajęć prowadzą różne eksperymenty, doświadczania i badania. Dzięki tym zajęciom odkrywają tajemnice powietrza, ciśnienia, napięcia, łączą ze sobą różne substancje i obserwują co się dzieje. Często są przy tym ubrudzeni po łokcie ale to zupełnie nie szkodzi. Najczęściej powtarzanymi słowami  w czasie tych eksperymentów jest „oooo…”, „ale super” !

 • W ramach realizacji zadania ekologicznego pt. ,,Woda to najcenniejszy skarb", uczniowie klas I-III brali między innymi udział w konkursie plastycznym o tym samym tytule. Wybrano najciekawsze prace wykonane przez uczniów różnymi technikami, za które otrzymali oni nagrody widoczne na załączonym zdjęciu.

 • Od stycznia realizujemy we współpracy ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Gminy Serokomla projekt edukacyjny „OZOBOTEM po Polsce”. W ramach tego projektu prowadzone są zajęcia z dziećmi oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, na których pracujemy z robotem edukacyjnym Ozobotem. To małe, sprytne urządzenie w prosty i przyjazny sposób wprowadza nas w świat programowania, kodowania i robotyki. Nasze działania można zobaczyć na fotografiach w zakładce „galeria”. Cały projekt dofinansowany został ze środków Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego w ramach Programu „Na dobry początek”.

 • W ramach programu „Zdrowe odżywianie alternatywą dla nałogów” w klasie drugiej odbyły się warsztaty  z udziałem rodziców. W czasie warsztatów uczniowie z rodzicami wykonali Piramidy Zdrowia. Mieli okazję porozmawiać o zdrowym odżywianiu, popełnianych błędach żywieniowych i pomysłach na zdrowe przekąski.  Efekty naszej pracy można było podziwiać na wystawie na korytarzu szkoły oraz na zdjęciach.

 • Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcję zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie wody, powietrza czy globalne ocieplenie. W tym też celu zorganizowana została akademia, w czasie której uczniowie klasy VII przedstawili montaż słowno- muzyczny,, Nasza Ziemia - Nasz Dom", kończąc piosenką ,,Ziemia, moja planeta". Następnie przedszkolaki zaprezentowały się w przedstawieniu o tematyce ekologicznej p.t. ,, Czerwony Kapturek".

 •      Uczniowie kolejny raz udowodnili, że szkoła może być nie tylko  miejscem nauki, ale można się tu też dobrze bawić. W dniu 18 kwietnia wzięli udział w tzw. ,, Dniu nietypowej fryzury". Na korytarzach i w klasach można było spotkać uczniów z ,,czymś mniej lub bardziej wymyślnym na głowie". Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy jeszcze bardziej wymyślne uczesania...

 •   16 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty lepienia w glinie. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie. Sztuka ta, jak się okazało, nie należy do najłatwiejszych. Wymaga cierpliwości i zaangażowania. Pierwsze próby okazały się nieudane, ale przy pomocy pana prowadzącego zajęcia w końcu udało sie coś stworzyć. Niestety, wytwory swojej pracy uczniowie bedą mogli odebrać ze szkoły dopiero po tygodniu, gdyż muszą one porządnie wyschnąć... 

 • 13 kwietnia odbyła się wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie dofinansowana ze środków WFOŚiGW w Lublinie.Wyjazd zapowiadał się wspaniale, tym bardziej, że za oknami wspaniała wiosna i piękna pogoda.Zajęcia w Ogrodzie rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji na temat niezwykłych roślin. Następnie po podziale na grupy jedni mogli udać się na spacer po ogrodzie, drudzy pozostali w Budynku Naukowym, gdzie przygotowywali preparaty, które następnie obserwowali pod mikroskopem. Później grupy wymieniły się.Czas, gdy pojawiliśmy się w Ogrodzie, jest dla wielu roślin okresem kwitnienia, dlatego Ogród prezentował się pięknie, a czas w nim spędzony minął bardzo szybko i niezwykle przyjemnie. Drugim etapem wycieczki była wizyta w kinie, gdzie obejrzeliśmy film ,, Luis i Obcy". Po godzinnym pobycie w Galerii i zaspokojeniu głodu udaliśmy się w drogę powrotną. Ostatnią ,,atrakcją" wyjazdu była burza, która ,, przywitała" nas tuż przed szkołą. Na szczęście pogoda wcześniej była piękna, dlatego nie zepsuło to naszych humorów.

 • 10 kwietnia 2018 roku w Łukowie odbył się finał powiatowy XLI OTWP ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Joanna Kopacz-kl VI, Adrian Cąkała – kl VI, Wiktoria Kołpak – kl VII, Gabriela Stefaniak – kl VII. Uczennica Joanna Kopacz dzielnie walczyła o III miejsce z 2 uczniami innej ze szkół. Ostatecznie po dwóch dogrywkach zajęła IV miejsce. Mimo to wykazała się dużą wiedzą pożarniczą. Gratulujemy tak wysokiej lokaty.

 • Uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew „Alleluja” oznajmiają nam, że nadeszły największe dla chrześcijan święta – Wielkanoc. Klasa IV przygotowała montaż słowno-muzyczny, aby wprowadzić nas w atmosferę tych świąt, byśmy mogli przygotować się do nich i owocnie je przeżyć. Uczniowie przedstawili wiersze i pieśni o tematyce wielkanocnej. Na koniec złożyli wszystkim życzenia dużo zdrowia, pomyślnego pokonywania trudności, które niesie codzienne życie. Oby zmartwychwstały Chrystus udzielił nam łaski silnej wiary, niezłomnej nadziei i gorącej miłości. Życzyli nam pokoju w rodzinie, błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi na każdy dzień.

 • W poniedziałek tj. 26 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji ,,Światowego Dnia Wody". Wzięli w niej udział uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią. Był to montaż słowno-muzyczny poświęcony wodzie, cennej i życiodajnej substancji, którą nie zawsze doceniamy i nie zawsze szanujemy. Uczniowie w swoim wystąpieniu na forum szkoły namawiali i zachęcali całą społeczność do racjonalnego korzystania z wody jako życiodajnego źródła wszystkich organizmów na Ziemi.

 •   

  21 marca to pierwszy dzień wiosny, najbardziej lubianej przez wielu pory roku. Tego dnia w szkole uczniowie obchodzą Dzień Samorządności. Samorząd Uczniowski przejmuje obowiązki, które na co dzień są udziałem nauczycieli i wychowawców. Podczas porannego apelu pani dyrektor przekazała symbolicznie władzę ,, Nowemu Gronu Pedagogicznemu". W tym roku zajęcia w poszczególnych klasach prowadzili  uczniowie klasy VI- ej.  Nie było to łatwe zadanie. Trzeba było wykazać się cierpliwością i odpowiednio przygotować do zajęć. Jednak uczniowie sprostali powierzonym im obowiązkom.  Lekcje przebiegały wzorowo, a uczniowie i ,,nauczyciele" dobrze się bawili w czasie ich trwania.  

 • 8 marca w naszej szkole odbyła się akademia ,,Dzień Kobiet na wesoło", na którą złożyły się humorystyczne wiersze, scenki pt. ,,Mąż i żona" oraz ,,Matka i syn". Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem przez chłopców tradycyjnego ,,100 lat..." a zakończyła życzeniami dla wszystkich kobiet i słodkim poczęstunkiem. W klasach chłopcy złożyli życzenia koleżankom i wręczyli upominki lub kwiaty.

 • ,,Bezpieczny Internet" - to hasło przewodniczyło wielu działaniom prowadzonym na ten temat w miesiącu lutym. Podsumowaniem akcji była akademia przygotowana przez uczniów kl VII. O znajomości zawieranej przez internet i jej konsekwencjach opowiedzieli uczniowie w scence rodzajowej ,,Bezpieczny w sieci". Ponadto przypomnieli i uświadomili społeczność szkolną o możliwościach jakie daje internet oraz zagrożeniach jakie mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera i internetu w przedstawieniu pt. ,,O bezpieczeństwie w internecie".

 • W naszej szkole 1 marca 2018 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, co podkreśliło jej podniosły charakter. Następnie uczniowie  klasy VII deklamowali wiersze, które byłe przeplatane pokazem filmów. Zostały też wyeksponowane na gazetce szkonej plakaty, które wykonali w grupach uczniowie klasy VII.   „CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM”!!!

 •  „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” – to główne hasło akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, również w naszej szkolnej było ono myślą przewodnią.

  W miesiącu lutym w Szkole Podstawowej w Krzówce trwała akcja „Luty miesiącem bezpiecznego Internetu” -   pedagog, nauczyciel  informatyki oraz wychowawcy klas przeprowadzili szereg działań dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

  Zostały przeprowadzone zajęcia we wszystkich klasach na których to uczniowie byli uświadamiani o zagrożeniach i niebezpieczeństwach czyhających w sieci. Uczniowie mieli  możliwość obejrzeć filmy i bajki edukacyjne  promujące bezpieczne zachowania i wziąć udział w dyskusji dotyczącej w/w problemu.  Na zajęciach z informatyki i plastyki uczniowie wykonywali prace plastyczne min: plakaty,  które zostały wyeksponowane na gazetkach szkolnych.

 •  27 lutego uczniowie klas VI- VII naszej szkoły wspólnie z uczniami ze szkół w Zakępiu i Woli Gułowskiej uczestniczyli w wycieczce do Siedlec. Pierwszym jej etapem była wizyta w Teatrze Lektur Szkolnych, gdzie wszyscy mogli obejrzeć ,, Zemstę" Aleksandra Fredry.Nastepnie udali się do ,, Wagarowni". To miejsce, gdzie można sprawdzić swoje umiejętności logicznego myślenia, kojarzenia faktów itp. Tylko jednej z grup udało się rozwiązać zadania i wyjść przed czasem. Ostatnim etapem wycieczki było lodowisko. Było mroźnie, ale nie odstraszyło to większości uczestników, którzy 1,5 godziny śmigali po lodowej tafli. Nieco zmarznięci, ale pełni wrażeń, bez uszczerbku na zdrowiu uczniowie wrócili do domów.

 • Poniżej zamieszczamy  Zarządzenie nr 2/2018 Wójta Gminy Serokomla z dnia 2 stycznia 2018 roku w sprawie ustalenia harmonogramu  czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Krzówce oraz kryteriów i obowiązujących dokumentów w tym postępowaniu.

  Zarzadzenie_Nr_2.2018.harm._przedszkole.docx

  Zalacznik_Nr_1_do_Zarzadzenia_Wojta_Gminy_Serokomla_nr_2.odt 

 •    Z okazji Dnia Zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową. Do specjalnie przygotowanej na tę okazję skrzynki walentynkowej uczniowie wrzucali swoje kartki z wyrazami sympatii dla koleżanek i kolegów. Były one wręczane w dniu walentynek- 14 lutego przez ,, pracowników poczty walentynkowej".

 • Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 obchodzony będzie 6 lutego pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci.

  Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. 
  Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji.
  Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

 • Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w czwartek 25 stycznia.  Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 13-ej. Nad bezpiecznym jej przebiegiem czuwali rodzice i nauczyciele. Wielką atrakcją okazały się konkursy taneczne oraz zabawy zręcznościowe przeprowadzone wśród uczniów klas IV- VII. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Oprawę muzyczną zapewnił zespół ,, Amarant". W przerwach na chwilę oddechu uczniowie brali udział w poczęstunkach przygotowanych przez rodziców w klasach.  
   

 • Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne wydarzenie dla Babć i Dziadków, jak również ich wnuków. W tym roku szkolnym uroczystość odbyła się 24 stycznia. Zaproszeni gości licznie przybyli na tę uroczystość, aby podziwiać swoje pociechy. Na wstępie wszystkich gości powitała pani dyrektor,  wszystkie dzieci zaśpiewały ,,Sto lat’’. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III przedstawiły program artystyczny, na który złożyły się: wiersze, piosenki, skecze. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy. Po występach dzieci przyszedł czas na wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów i słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

 • W dniu 19 stycznia 2018 roku w ramach „Tygodnia otwartego pomocy psychologiczno-pedagogicznej” zostały zorganizowane warsztaty logopedyczne dla rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego pod hasłem "Mamo, tato poćwicz ze mną", które przeprowadziła p. Sylwia Jastrzębska – terapeuta logopedyczny.

  Po wysłuchaniu prelekcji dotyczącej wsparcia dzieci w procesie mówienia, rodzice wspólnie ze swoimi pociechami brali udział w ćwiczeniach logopedycznych. Podczas zajęć wykonywano min:

  1. Ćwiczenia na
 • Drodzy Rodzice !

  W dniach od 15 do 19 stycznia organizujemy w naszej szkole Tydzień Otwartych zajeć i konsultacji dotyczących uczniów objętych szeroko pojętą Pomocą Psychologiczno Pedagogiczną. Jeśli Wasze dziecko korzysta z jakiejkolwiek formy pomocy zapraszamy do udziału w zajęciach lub indywidualnych konsultacjach z wychowawcami i nauczycielami prowadzącymi terapię. Szczegółowy plan tego tygodnia otrzymali uczniowie. Zapraszamy

 • IX Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Anielskie Śpiewanie” Wola Gułowska 2018...przeszedł do historii.
  Tegoroczna edycja zgromadziła 190 – cioro uczestników, reprezentujących 7 przedszkoli, 17 szkół z 15 miejscowości.
  Wśród nich nie zabrakło uczniów naszej szkoły.

  Uczniowie zaprezentowali się w  dwóch kategoriach :

  • zespół klas IV-VI z piosenką „Ding Dong”, 
  • zespół klasa VII z piosenką „Hej ludzie ida święta”.

  Nasiu uczniowie godnie reprezentowali Szkołę Podstawowa w Krzówce z czego jesteśmy Bardzo Dumni!!!!
  Laureatom gratulujemy !!!!!

 • Już na kilka dni przed świętami zapanowała w szkole atmosfera tych niepowtarzalnych dni. Na korytarzu oraz w każdej z klas zagościły kolorowe choinki. We wtorek (19 grudnia) uczniowie klasy czwartej zaprezentowali świąteczny montaż słowno-muzyczny, podczas którego wszyscy mogli włączyć się do śpiewania kolęd i pastorałek. W środę (20 grudnia) swoje ,,wigilie" miały klasy młodsze. W tym też dniu odbył się szkolny konkurs kolęd i pastorałek. W czwartek (21 grudnia) do spożywania potraw wigilijnych przygotowanych przez rodziców zasiedli uczniowie klas IV-VII. ,,Wigilie klasowe" poprzedziła akademia uczniów klas V-VI, w czasie której uczniowie zapoznani zostali z tradycjami świąt Bożego Narodzenia. 

 • Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a co za tym idzie zdobimy nasze domy i obejścia światełkami, łańcuchami i bombkami. Obowiązkowo pojawić się musi również choinka i jej młodsze siostry stroiki. Te właśnie wykonywały przedszkolaki wspólnie z rodzicami – było wspaniale. Tworzyli razem małe arcydzieła, które następnie trafiły na kiermasz, a za zebrane w ten sposób pieniądze zostały zakupione puzzle i gry edukacyjne.

   

 • Na kilka dni przed świętami przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili w szkole akcję zbiórki darów dla potrzebujących. Były to artykuły spożywcze oraz zabawki. Zebrane rzeczy zostały przekazane do GOPS-u w Serokomli, a następnie rozdane potrzebującym z terenu gminy Serokomla. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

 • W celu podniesienia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, w okresie przedświątecznym gościł w szkole przedstawiciel KPSP w Łukowie. W trakcie pogadanki , która miała miejsce 15 grudnia 2017 roku dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać w domu, w szkole, na drodze, podczas zabaw zimowych na lodowiskach oraz w okresie świąt i ferii. Pan strażak zwrócił szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. Wyjaśnił co to jest ,,czad” i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka. Omówił zasady zachowania się podczas pożaru i wydzielania, się czadu, zwracając uwagę na znaczenie czujnika czadu. Przestrzegał uczniów przed kontaktami z nieznajomymi, omówił postępowanie w domu podczas nieobecności rodziców, zachowanie się i udzielanie pomocy na lodowisku, gdy załamie się lód, na drodze w okresie zimowym i ograniczonej widoczności przypominając o elementach odblaskowych. Bardzo ważne jest przekazanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu, za co Panu strażakowi dziękujemy.

 • Dzień Św. Mikołaja to jeden z ulubionych i oczekiwanych dni przez wszystkie dzieci, ponieważ każdy w tym dniu otrzymuje mikołajkowy prezent. W naszej szkole tradycją jest losowanie w klasie koleżanek i kolegów, którym na mikołajki kupowane są upominki. W tym roku Szkolne Mikołajki były obchodzone nieco inaczej. W dniach 5 i 7 grudnia upominkami wymieniali się uczniowie klas starszych, 6 grudnia prezenty rozdawał Mikołaj w klasach 0-III. W tym też dniu dzieci z klas IV – VII były w teatrze w Lublinie, gdzie również spotkały się z Mikołajem otrzymując ,,mikołajkowe gadżety” (baloniki, maski, cukierki). 7 grudnia odbyła się akademia z okazji Mikołajek. Uczniowie klasy VII przedstawili spektakl pt ,,Mikołajkowa przemiana”, w którym pojawiły się postacie z baśni: Chłopiec , który się zmienił czyniąc dobro innym, Mama, Bella, Anioł, Czarownica, Pirat, Indianin, Śnieżka, Krasnoludki, Tancerka, Wróżka. Dzieci z zaciekawieniem oglądały i słuchały ,,aktorów” z klasy VII.  Na zakończenie każdy uczeń otrzymał słodki upominek. Mikołajkowy nastrój panował już od rana, ponieważ wszyscy uczniowie chodzili w szkole przez cały dzień w mikołajkowych czapkach.

 • W ,, mikołajkowy" dzień uczniowie klas IV- VII wzięli udział w wycieczce do Lublina.Najpierw udali się do Teatru im. Juliusza Osterwy, gdzie obejrzeli spektakl pt. ,,Książę i żebrak". Niepowtarzalny nastrój lubelskiego teatru udzielił się naszym młodym widzom już od pierwszych chwil spędzonych w jego wnętrzu. Widowiskowy spektakl zawierał kwintesencję tego, co najlepsze w przedstawieniach teatralnych- dynamiczną akcję, piękne kostiumy oraz wspaniałą grę aktorską. Wszystko to sprawiło, że uczniowie z zapartym tchem śledzili zabawne, ale też dające do myślenia perypetie bohaterów. Po przedstawieniu pojawił się św. Mikołaj w towarzystwie asystentki, która rozdawała wszystkim cukierki. Można też było sobie zrobić wspólną fotkę. Po wyjściu udali się do Mc Donalda, gdzie znów  natknęli się na Mikołaja ,,zaopatrzonego" w akcesoria ( czapki, balony itp). Ostatnim etapem wycieczki było lodowisko Icemania, gdzie każdy mógł popisać się swoimi umiejętnościami. Niektórzy zaczynali niezbyt pewnie, ale trochę później już o własnych siłach, wolniej lub nieco szybciej, przemierzali taflę lodowiska. Pełni wrażeń wszyscy cali wrócili do domów.

 • 4 grudnia uczniowie klasy czwartej zostali poddani obrzędowi ,,otrzęsin”, po którym przyjęto ich do społeczności klas starszych. Imprezę przygotowały i przeprowadziły uczennice klasy VII. Celem spotkania była integracja całej społeczności szkolnej. Uczniowie klasy IV zaprezentowali się jako ,,kotki” i wspaniale wyglądali w ,,kocich” przebraniach. Zmierzyli się w wielu konkurencjach i próbach: malowanie twarzy,  wspinanie po drabinkach, przechodzenie na ,,czterech” po ławeczce i na nogach po odwróconej ławce, zabawa balonikiem w kółku,  toczenie małej piłeczki noskiem,,, koci taniec” , koci pokaz liter ,,MY KOTY”,  picie mleka przez słomkę;  łowienie myszki – żelki z talerzyka z płatkami,  cukierek, cytrynka i wesoła minka, test wiedzy o szkole i klasie,  przebranie ,,kota w butach”. Wychowawczyni klasy IV została poddana próbie znajomości swoich wychowanków – z zawiązanymi oczami miała rozpoznać każdego wychowanka. Uczniowie pokonali wszystkie próby i na zakończenie złożyli przysięgę. Udowodnili, że zasługują na zaszczytne miano uczniów klas starszych. Wszystkie zabawy odbywały się w miłym i radosnym nastroju.

 • Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w konkursach plastycznych organizowanych przez Zespół Szkół w Przytocznie  oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Serokomli. Oba konkursy były związane ze Świętami Bożego Narodzenia, a zadanie polegało na wykonaniu kartki świątecznej. Kreatywność uczniów była nieograniczona i powstały bardzo różne prace. Przy wykonaniu niektórych pomagali rodzice przy innych wychowawczyni klasy. Nasze wysiłki można podziwiać na zdjęciu. Uczniowie z niecierpliwością czekają na wyniki obu konkursów.

 • Wszyscy pragniemy, żeby nasi uczniowie za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat byli zdrowymi i aktywnymi dorosłymi. Musimy pamiętać, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Dlatego tak ważne jest, aby w dzieciach wyrobić nawyki i przekonania, które pozwolą im cieszyć się zdrowym i długim życiem oraz podejmować właściwe decyzje. Klasa druga już kolejny rok bierze udział w Projekcie Edukacyjnym „Zdrowo jem, więcej wiem !” organizowanym we współpracy z Fundacją Ochrony Środowiska. W tym roku szkolnym będziemy realizować trzy etapy: jesienny, zimowy i wiosenny. Pierwszy z nich już za nami. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Co należy jeść aby być zdrowym?”,  „Aktywnie spędzam czas” oraz w konkursach na najciekawszy plakat do hasła „Dbam o zdrowie” i „Najlepszy przepis na zdrową przekąskę”. Część z zadań wykonywali  przy pomocy rodziców dzięki temu zostali oni włączeni w nasze działania. Nie zamykamy się w klasie ale wychodzimy na korytarz szkolny, przed szkołę a nawet po raz pierwszy na wieś aby promować nasze działania i przekazywać zdobytą wiedzę.

 • Z uwagi na okres jesienny, zbliżającą się zimę, ferie i Święta Bożego Narodzenia, dzieci są szczególnie narażone na niebezpieczeństwa. W związku z tym 30 listopada uczniowie kl I-VII spotkali się z policjantami. Panowie policjanci przeprowadzili pogadankę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach w czasie ograniczonej widoczności, przypomnieli o zasadach poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię, noszeniu elementów odblaskowych, zwrócili uwagę na nieostrożnych, nierozważnych, czasami pod wpływem alkoholu kierowców oraz nierozważne, nieostrożne zachowania i zabawy dzieci. Ponadto apelowali o rozwagę i rozsądek podczas spotkania z nieznajomym, samodzielnego  pobytu w domu, pomocy rodzicom i prac w gospodarstwie domowym, zabaw na śniegu i lodzie. Zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo w czasie ferii, Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Bardzo uczulali uczniów na zabawy sylwestrowe, szczególnie z fajerwerkami i petardami oraz ,,spotkanie  z alkoholem” dorosłych i dzieci – zabronione.  Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali od policjantów opaski odblaskowe. Była to lekcja o szeroko pojętym bezpieczeństwie ponieważ ,,Bezpieczeństwo to ważna sprawa, bezpieczeństwo to podstawa”.

 •       Dawniej w wigilię św. Andrzeja wróżyły sobie wyłącznie panienki. Chciały się dowiedzieć, kiedy wyjdą za mąż. Kawalerowie mieli swoje święto 24 listopada. Z zapytaniami o imię przeznaczonej im panny udawali się do św. Katarzyny. Dziś chłopcy zrezygnowali z obchodzenia  katarzynek i wspólnie z dziewczętami bawią się 29 listopada. Uprzednio andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu emocji i przeżyć, a przepowiednie traktowane są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. W naszej szkole wróżyli sobie wszyscy na różne tematy. Najczęściej dotyczyły one uczuć, przyszłych zawodów, sytuacji materialnej czy postępów w nauce. Uczniowie  klasy VI przywdziali na tę okazję kolorowe stroje Cyganek i Cyganów, co podkreśliło atmosferę. Po ciekawych wróżbach wszyscy wzięli udział w dyskotece. Ponadto uczniowie klas V-VII mieli wraz z wychowawcami bawili  się na zabawie andrzejkowej, która odbyła się 30 listopada i była ostatnia okazją do harców przed zbliżającym się Adwentem. 

 • To przy nim zasypialiśmy, to on bronił nas przed złymi snami, był naszym powiernikiem i ukochaną Przytulanką. Znany od dziesiątek lat, towarzyszył wielu pokoleniom tych młodszych, starszych i już zupełnie dużych dzieci. Doczekał się swojego święta, w którym my również wzięliśmy udział. Zdjęcia w misiowych foto-budkach, kanapeczki ze słodkim przysmakiem misiów i dyplomy Małego Przyjaciela Misia, to nasz forma uczczenia tego dnia. Do naszego świętowania przyłączyli się koleżanki i koledzy z klasy II. Uczniowie starszych klas, którzy w tym dniu pojawili się w szkole ze swoimi ,, pluszakami", byli zwolnieni z pytania.

 • Szkoła Podstawowa w Krzówce  będzie realizowała we spółpracy ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Gminy Serokomla projekt edukacyjny „OZOBOTEM po Polsce”. Wniosek na projekt został złożony w ramach Programu „Na dobry początek” do Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego. Wniosek zyskał akceptację komisji i uzyskał dofinansowanie w wysokości 8400,00 zł. Projekt będzie realizowany przez pół roku od 1 stycznia do 30czerwca 2018 roku. Działania projektowe będą skierowane do dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz ich rodziców. Zaplanowane w grupach zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia tzw. OZOBOTA. Ozobot to robot idealny do szkolnych zadań dydaktycznych związanych z informatyką i robotyką.

 •        Uczniowie z Zespołu Szkół w Serokomli i Szkoły Podstawowej w Krzówce brali udział w programie profilaktycznym pt. „Uczniowskie Teatrzyki Profilaktyczne”. Był on realizowany w ramach działania pedagoga i psychologa szkolnego przy współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Serokomli.  W ramach programu, uczniowie z Serokomli i Krzówki, pod opieką pedagoga Sylwii Jastrzębskiej i psychologa Ilony Bigoraj przygotowali trzy przedstawienia, które były wystawiane wielokrotnie w zaprzyjaźnionych szkołach w Adamowie, Zakępiu, Serokomli i Krzówce. W Szkole Podstawowej w Krzówce przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy VII i IV pt. „Sąd nad alkoholem” i ”Pinokio”. Uczniowie z klasy VII a oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  z Zespołu Szkół w Serokomli wspólnie z wychowawczynią Iwoną Kociel przygotowali sztukę pod tytułem „O Zdrowiu na poważnie i na wesoło”. Młodzi artyści  wcielali się w różne role przekazując koleżankom i kolegom dobre rady dotyczące zdrowego trybu życia. Ich celem było pokazywanie zagrożeń i konsekwencji jakie niosą za sobą nałogi, uczenie bezpiecznych zachowań, oraz dostarczenie  właściwych wzorców i norm postępowania. Były to bardzo wartościowe lekcje wychowawcze dla wszystkich uczniów, podczas których dowiedzieli się jak unikać sytuacji ryzykownych oraz jak szanować zdrowie swoje i innych osób. Młodzi artyści wykazali się niezwykłym talentem, a ich gra aktorska podobała się oglądającym, o czym świadczyły gromkie brawa po k

 •  W dniu 17 listopada 2017 roku rozpoczęliśmy renowację boiska szkolnego. Do pracy społecznej oraz z własnym sprzętem zgłosiły się następujące osoby: Borkowski Jarosław, Kołpak Karol, Goleń Leszek, Grzechnik Dariusz, Ciołek Norbert, Turski Jarosław, Kołpak Krzysztof, Piętosa Leszek, Kowalewski Dariusz, Gągała Adam, Cąkała Grzegorz, Kołpak Radosław, Kopacz Piotr, Wojciechowski Grzegorz, Kurek Janusz, Suska Tomasz, Madoń Jarosław, Ciołek Arkadiusz, Węgrzynowicz Andrzej, Tureczek Krzysztof, Gągała Kinga, Biadun Agata, Kołpak Marianna, Borkowska Ewelina, Osial Marzanna. Wszystkim rodzicom, dziadkom i wujkom dziękujemy. Dziękujemy również p. Radkowi Suska i jego tacie za dostarczenie żwiru i ziemi. 

 • W dniu 16 listopada 2017r odbyła się premiera spektaklu pt. „Sąd nad alkoholem” oraz „Pinokio”,  realizowanego w ramach programu profilaktycznego „Uczniowskie Teatrzyki Profilaktyczne”. Młodzi artyści  z klasy VII i IV wcielali się w różne role przekazując koleżankom i kolegom dobre rady dotyczące zdrowego trybu życia. Ich celem było pokazywanie zagrożeń i konsekwencji jakie niosą za sobą nałogi, uczenie bezpiecznych zachowań, oraz dostarczenie  właściwych wzorców i norm postępowania. Była to bardzo wartościowa lekcja wychowawcza dla naszych uczniów. Młodzi artyści wykazali się niezwykłym talentem, a ich gra aktorska spodobała się oglądającym, o czym świadczyły gromkie brawa.

 • 14.11.2017r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Montaż słowno - muzyczny pt. ,,Żeby Polska była Polską” , na który złożyły się wiersze i pieśni patriotyczne oraz inscenizacja z kilku scen przedstawiających ,,Drogę Polaków do Niepodległości”  przygotowali uczniowie klas V-VII. Akademia była lekcją historii dla całej społeczności szkolnej.

 •     Uczniowie klas V- VII pod opieką wychowawców wzięli udział w dniach 10-11 listopada  w III już Nocy Filmowej. Oprócz tradycyjnego oglądania filmów mieli okazję kibicować naszej piłkarskiej reprezentacji w meczu z Urugwajem podczas transmisji tego wydarzenia sportowego. Gościem w naszej szkole był przeor tutejszej parafii o. Janusz Bębnik. Starał się on uatrakcyjnić spotkanie, zabawiając młodzież szkolną śpiewem i grą na gitarze, zachęcał też do wspólnego śpiewania. Zdecydowana większość uczestników ,, Nocy" nie zmrużyła oka. Dotrwali do godziny siódmej rano, kiedy to pojawili się rodzice i wszyscy udali się do domów.

 • Jestem już PRZEDSZKOLAKIEM

  Dziś było u nas wielkie święto, wszyscy z przejęciem i zaangażowaniem przemierzali korytarze. To dziś odbyło się pasowanie na PRZEDSZKOLAKA. Najbardziej przejęte były same dzieci, które dość długo przygotowywały się do tego dnia. I stało się – na sali gimnastycznej, w obecności rodziców, nauczycieli i starszych uczniów, z rąk Pani Dyrektor nasze Skarby przyjęły pasowanie. Są dumnymi PRZEDSZKOLAKAMI. J

 • Elektrośmieci to powszechny i coraz większy problem dla naszej planety. Dlatego też nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji ,,Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”, która trwała od 23.10.2017. do 10.11.2017. Pod hasłem ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”  ruszyła akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zorganizowana przez Szkołę we współpracy z firmą Green Office Ecologic. Przez ponad 2 tygodnie uczniowie i rodzice zbierali zużyty sprzęt na rzecz szkoły. Punktem zbiórki była Szkoła Podstawowa w Krzówce.  Sprzęt został  odebrany przez Operatora zbiórki Green Office Ecologic w dniu 13.11.2017. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzonej przez SP w Krzówce. Zadbajmy wspólnie o naszą planetę!  

 • Uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klasy drugiej wzięli  udział  w akcji promującej zdrowe odżywanie pod hasłem  „Śniadanie daje moc!”. Akcja ta  realizowana jest zawsze 8 listopada, ten dzień to przecieżEuropejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku maluchy razem ze swoimi paniami przygotowały kolorowe kanapki a klasa druga postawiła na owoce, dlatego wspólnie wychowawczynią  i jedną z mam przygotowali owocową sałatkę oraz koktajl mleczno-bananowy. To było atrakcyjne drugie śniadanie a najważniejsze, że przygotowane przez dzieci z minimalną pomocą dorosłych. Wszystko smakowało a dowodem na to były puste talerzyki i miseczki oraz uśmiechy na twarzach dzieci.

 • 8 listopada w ramach zajęć profilaktycznych, uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką. Temat przewodni pogadanki to nałogi i uzależnienia. Celem przeprowadzonych zajęć było przede wszystkim zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia papierosów, picia alkoholu i zażywania narkotyków i dopalczy. Pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom jak niekorzystny wpływ na zdrowie i życie człowieka, a w szczególności dla młodych ludzi mają alkohol, papirosy, narkotyki, dopalacze i  środki psychoaktywne. Hasłem ,,Palenie rzucamy, czyste płuca mamy", nawiązała do zbliżającego się Światowego Dnia Rzucania Palenia, który w tym roku przypada 16 listopada. Uczniowie znają skutki nałogów i uzależnień, wiedzą, że niszczą zdrowie i życie.

 •          7 listopada dzieci uczęszczające do klasy pierwszej zostały pasowane na ucznia Szkoły Podstawowej w Krzówce.  Akt Ślubowania złożyły przed całą społecznością szkolną, a następnie Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów, używając do tego specjalnych rozmiarów ołówka. Zanim to jednak nastąpiło, klasa I przedstawiła część artystyczną, na którą złożyły się  wiersze i piosenki. Klasa II przygotowała dla swoich młodszych kolegów życzenia oraz upominki. Był to dla ,, pierwszaków” i ich rodziców bardzo szczególny dzień. Po uroczystości dzieci udały się do swojej klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.         

 • 1 listopada obchodzimy uroczystość  Wszystkich Świętych, a  2- Dzień Zaduszny. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli.

   

  W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim 31 października  podczas akademii z okazji Wszystkich Świętych pod hasłem „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Uczniowie klasy VII pod opieką katechetki Anny Abramczyk przedstawili wiersze mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu, wędrowaniu, niepotrzebnym lęku przed śmiercią oraz minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

 • Pływanie to jedna z form aktywności ruchowej, która zapewnia miły wypoczynek, dobrą zabawę, pozwala na zdrowe i przyjemne spędzanie czasu wolnego. 26 października uczniowie klas II - VII naszej szkoły wykorzystywali zdrowotne i rekreacyjne walory wody na pływalni w Rykach. Ci, którzy potrafią już pływać, doskonalili technikę , ćwiczyli skoki do wody, zanurzanie i nurkowanie w basenie pływackim. Pozostali korzystali z części rekreacyjnej basenu, ucząc się pływania poprzez zabawy w wodzie z deskami, makaronami i piłkami. Dużo zabawy i emocji dostarczała dzieciom zjeżdżalnia rurowa oraz wanny z hydromasażem. Po 2- godzinnym pobycie na pływalni uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły.

 • W trosce o bezpieczeństwo uczniów i innych osób dnia 25 października zostały przeprowadzone 3 godzinne warsztaty z pierwszej pomocy. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IV - VII. Warsztaty miały charakter praktyczny-wiadomości przekazane nt. udzielania pierwszej pomocy połączone były z pokazem i poparte przykładami. Uczniowie sami wykonywali ćwiczenia praktyczne, wykorzystując zdobytą wiedzę. Wiedzą, jak postępować w miejscu wypadku, wezwać pomoc, udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Potrafią udrożnić drogi oddechowe, wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, wykonać opatrunek. Na zakończenie zajęć została wykonana gazetka z wykorzystaniem plansz przedstawiających udzielanie pomocy podczas zadławienia, krwawienia, złamania, urazów kręgosłupa, ukąszenia, omdlenia itp.

 •           Korzystając ze sprzyjającej aury, uczniowie klas VI i VII pod opieką n-la historii oraz wychowaców klas odwiedzili miejsca Pamięci Narodowej w najbliższej okolicy. Udali się do pomnika kawalerzystów upamiętniającego ostatnie starcie 3 Pułku Strzelców Konnych im. hetmana Stefana Czarnieckiego, które 6 października 1939 roku zakończyło kampanię wrześniową. Następnie zatrzymali się w Helenowie, gdzie znajduje się pomnik 28 żołnierzy, którzy polegli w dniach 5- 6 października 1939 roku. W większości byli to marynarze Flotylii Pińskiej, którzy po przekroczeniu przez wojsko polskie rzeki Bug we Włodawie stracili zdolność do działań marynarskich i rozpoczęli walkę piechotną. Ostatnim etapem rajdu była wizyta w Pomniku - Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli  Gułowskiej.

 •      Każda pora roku ma swój urok. Jesień to nie tylko plucha, szaruga i zimno. Może być całkiem przyjemnie, kolorowo i wesoło.

 •             W dniu 17 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział: zaproszeni goście- w osobach: wójta gminy Serokomla p. Piotra Chabra oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły,               ,, aktualne" grono pedagogiczne i pracownicy szkoły oraz rodzice i uczniowie. Szóstoklasisci przedstawili scenkę kabaretową, która w humorystyczny sposób nawiązywała do realiów życia szkolnego. Uczniowie klasy siódmej przeprowadzili warsztaty pt. ,, Nauczyciel wie wszystko, a nawet jeśli nie wie, to udaje, że wie wszystko", w czasie których przedstawili m.in. pokaz mody nauczycielskiej. W piosence zaprezentowali się też uczniowie klasy trzeciej. Jak zwykle nie zabrakło uśmiechów na twarzy, śmiechu i wzruszenia. Na ręce p. Dyrektor został przekazany tort od wszystkich uczniów naszej szkoły.

 • Jak każdego roku tak w tym również w miesiącu październiku wspominaliśmy postać wielkiego Polaka - Papieża Jana Pawła II. Były ku temu dwie okazje: rocznica wyboru  Kardynała Karola Wojtyły na Papieża oraz obchodzony po raz kolejny Dzień Papieski tym razem pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją". Uczniowie z klasy czwartej i piątej przedstawili zabawne historyjki z życia Papieża oraz wspomnieli kilka ważnych dat z Jego życia i pontyfikatu. Nie zabrakło również piosenek, które nierozerwalnie łączą się z Janem Pawłem II takich jak "Abba Ojcze" oraz wspólnie odśpiewana "Barka".

 • Światowy Dzień Uśmiechu nie ma stałej daty i obchodzony jest w pierwszy piątek października. Na pomysł tego święta wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył ?smiley’a? – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dobrej woli i radości na świecie. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł Światowego Dnia Uśmiechu, w czasie, którego wszyscy powinni poświęcić większą uwagę uśmiechowi…
   

 •      2 pażdziernika 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji żeńska część społeczności szkolnej przygotowała akademię.Było trochę poważnie, trochę śmiesznie  i trochę słodko- za sprawą podarownych chłopakom słodkich upominków. Po zakończeniu akademii młodsi, a następnie starsi uczniowie pod opieką wychowawców wzięli udział w zorganizowanym z tej okazji ognisku.

 • Nie od dziś wiadomo, że najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie. To dzięki niemu nasz organizm jest silny, a głowa mądra. Nasze przedszkolaki sprawdziły to na własnym przykładzie i potwierdziły słuszność tej teorii. Przy pomocy swojego nauczyciela przygotowały pyszne śniadanko w postaci zdrowych kanapek.

 • Już po raz kolejny  w naszej szkole została przeprowadzona akcja edukacyjna ,,Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”. Przez cały wrzesień dzieci uczyły się, powtarzały i utrwalały tabliczkę mnożenia. Wykonały plakaty promujące ŚDTM oraz gazetkę na korytarzu. Plakaty zostały wyeksponowane na tablicy korytarza. Ponadto w tym dniu uczniowie - egzaminatorzy przeprowadzali  sprawdzian z TM. Każdy mógł sprawdzić znajomość TM,  wybierając jeden los zawierający 5 przykładów z TM. Poprawne odpowiedzi zostały uwieńczone otrzymaniem odznaki eksperta TM, certyfikatu i cukierka, co oznaczało zdanie egzaminu. Na  lekcjach matematyki w kl IV-VII zostały przeprowadzone egzaminy z TM. Jak co roku dzień ten okazał się wspaniałą formą nauki i zabawy.

 •          30 września nasi uczniowie wraz z p. dyrektor oraz opiekunami wzięli udział w obchodach rocznicy Ostatniej Bitwy Kampanii Wrześniowej  w Serokomli. Uczestniczyli we mszy świętej w intencji wszystkich Kleeberczyków. Po jej zakończeniu obejrzeli montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Serokomli i wysłuchali przemówienia wójta Gminy Serokomla p. Piotra Chabra. Ostatnim punktem obchodów była procesja na cmentarz, gdzie przy kwaterze Kleeberczyków zostały złożone wiązanki i zapalone znicze. Obecność uczniów w tego typu uroczystościach to obowiązek i  hołd złożony bohaterom.

 •      29 września 2017 r. w przeddzień obchodów związanych z Ostatnią Bitwą Kampanii Wrześniowej uczniowie klas V-VII uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Kocka. Zatrzymali się na Cmentarzu Kleeberczyków w tej miejscowości, gdzie wraz ze swoimi żołnierzami spoczywa gen. Franciszek Kleeberg. Następnie udali się na plac, gdzie stoi pomnik upamiętniający tego dowódcę. W drodze powrotnej zatrzymali się na cmentarzu w Serokomli. To tu znajduje się kwatera wojenna, na której spoczywa 42  żołnierzy S G O „Polesie” gen. Kleeberga poległych w bitwie pod Serokomlą. 

 •       28 września 2017 roku do naszej szkoły przyjechała grupa „Zaelektryzowani”, która zaprezentowała niecodzienną lekcję przyrody pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. Grupa specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez żywe lekcje przyrody, których celem jest – poza oczywistym elementem rozrywkowym – przemycić treści lekcyjne. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem wesoły i zabawny animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczne, chemiczne i przyrodnicze. Uczniowie obserwowali proste eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi, fizycznymi i chemicznymi, -lewitujące piłki, reakcja etanolu z kwasem borowym, wpływ działania siły odśrodkowej na człowieka. Zobaczyli płonące kule, zaobserwowali właściwości metanu i mieszanki propan, butan. Zaprezentowane zostały zabawy z helem. Najciekawszym elementem lekcji była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie.

 •    26 września  2017 roku uczniowie klas IV- VII uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Próbą wytrzymałości był dla wszystkich godzinny wysiłek fizyczny na obiekcie Mania Skakania. Pod bacznym wzrokiem instruktorów uczniowie ćwiczyli salta z trampolin, zeskoki itp. Wysiłek był obrzymi, ale radość jeszcze większa. Kolejnym punktem wycieczki było kino. W lubelskiej ,, Plazie" uczniowie mogli obejrzeć film ,, Tarapaty". Seans wszystkim bardzo się pobobał.  Ostanim etapem wyjazdu był posiłek w Mc Donaldzie. Zmęczeni, ale zadowoleni i co najważniejsze bez kontuzji , uczestnicy wrócili do domu.

 • W dniu 24 września nasi uczniowie wzięli udział we mszy świętej odprawianej w intencji pomordowanych i wywiezionych do obozu na Majdanku w Lublinie w 1942 roku mieszkańców wsi Budziska i Krzówki. W rocznicę tamtych wydarzeń przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę, zapalili znicze. Będziemy pamiętać,

 •     Dnia 22 września 2017 r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza, która przebiegła bez większych zakłóceń. W wyniku głosowania społeczności szkolnej przewodniczącą SU została uczennica kl. VII Aleksandra Pazderska. Funkcję zastępcy sprawować będzie uczeń tej klasy Maciej Maciejewski. Skarbnikiem ,, samorządowym " został wybrany Adrian Cąkała- uczeń klasy szóstej. Gratulujemy i do pracy ,,Samorządowcy"!

 •       15 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji ,, Sprzątanie Świata 2017". W tym roku przebiegała ona pod hasłem ,, Nie ma śmieci, są surowce". Uczniowie kl. 0- III sprzątali plac szkolny, natomiast ,, starsze" klasy porządkowały teren wzdłuż drogi przebiegającej przez miejscowości: Krzówka, Budziska i Charlejów. Okazało się, że w porównaniu z rokiem ubiegłym, liczba zebranych ,, surowców" wyraźnie się zmniejszyła.Ten fakt niewątpliwie cieszy.

 •       Nowy rok szkolny 2017/ 2018 rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym w Woli Gułowskiej. O godz. 9.30  w szkole zabrzmiał pierwszy dzwonek. Pani Dyrektor przywitała wszystkich- gości, uczniów, rodziców, grono pedagogiczne i pracowników szkoły, przekazując nalepsze życzenia na nowy rok szkolny. Następnie głos zabrał wójt gminy Serokomla p. Piotr Chaber, który również życzył wszystkim owocnej pracy w roku szkolnym 2017/ 2018.  Pani dyrektor przedstawiła wszystkim grono pedagogiczne, szczególne ciepło witając nowych nauczycieli, którzy od września rozpoczynają pracę w naszej szkole. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przeszli do klas.

 • W dniu 2  września 2017 roku w naszej szkole spotkali się uczniowie klas IV, VI i VII wraz z opiekunami na Narodowym Czytaniu  ,,Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Po wstępnej prelekcji na temat utworu wszyscy kolejno czytali fragmenty lektury. Mimo, iż części dzieciom tekst sprawiał nieco trudności w czytaniu, ogólnie wszyscy byli zadowoleni z przeprowadzonej akcji promującej czytelnictwo. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

 •   I znów zabrzmiał ostatni dzwonek kończący kolejny rok szkolny.  Wszyscy oczekiwali na ten moment z niecierpliwością. Uroczystość tradycyjnie została rozpoczęta odśpiewaniem hymnu państwowego. Z uwagi, że szóstoklasiści będą kontynuować naukę w naszej szkole, część artystyczną przygotowała klasa trzecia , która zakończyła etap edukacyjny. Następnie pani dyrektor dokonała podsumowania ośmiomiesięcznej pracy i  mogła osobiście pogratulować  najlepszym uczniom nagród  i świadectw z  czerwonym paskiem. Wszystkim podziękowała za pracę i życzyła udanych wakacji. Po uroczystości wszyscy udali się do klas, aby  z rąk wychowawców otrzymać świadectwa swojej pracy. Życzymy Wszystkim super wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!!!

 • W dniach 20-22 czerwca w naszej szkole przeprowadzony został szkolny turniej warcabowy. Cieszył sie dużym zainteresowaniem młodszych i starszych. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych ( kl. I-III  i IV- VI). Wśród młodszych najlepszą okazała się uczennica klasy trzeciej Weronika Wojtaś. W kl. IV- VI  zwyciężyła Aleksandra Pazderska - klasa VI. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy- nagrody pocieszenia. Gratulujemy!

 • Bierzemy udział w Programie "KOLOROWE BOISKO" - możemy zdobyć dla naszej szkoły wielofunkcyjne boisko. Prosimy wszystkich o głosowanie na stronie https://koloroweboiska.pl/glosuj . Każdy oddany głos przybliża nas do finału do którego wejdzie 20 szkół. Nie ustawajcie w swoich działaniach, głosujecie, namawiajcie innych. Prosimy o głosy wszystkich rodziców i każdego kto tylko ma ochotę. Głosowanie trwa do 18 czerwca, codziennie można oddawać swoje głosy. DZIĘKUJEMY

 • Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej w piękny czerwcowy dzień pojechały do Magicznych Ogrodów. Już sama podróż była atrakcją, a na miejscu nie wiadomo było w którą stronę patrzeć, wszędzie pięknie, kolorowo i coś ciekawego. Po Ogrodach oprowadzała nas bardzo miła pani, która kazała na siebie mówić Bulwiak. Widzieliśmy Skrzata mieszkającego w drzewie, gadające drzewa, śpiące w jaskini Mordole, pole ogromnych marchewek, jechaliśmy Ciuchcią. Wchodziliśmy do zamku motyli oraz pokonywaliśmy próbę wysokości przechodząc po moście linowym. Najciekawsza jednak była ogromna zjeżdżalnia. Zabawy było co niemiara. Bardzo zmęczeni wróciliśmy do domu jednak na każdej twarzyczce widniał uśmiech.


 • 1 czerwca w naszej szkole wzorem lat ubiegłych odbył się „Dzień Rodziny”.

  Uroczystość rozpoczęliśmy od części artystycznej którą przedstawili uczniowie klas 0-VI recytując wiersze i śpiewając piosenki dedykowane Rodzicom.

  Po części oficjalnej przyszedł czas na liczne atrakcje. Była możliwość przejażdżki kucykiem oraz bryczką, oglądania pokazu ptaków drapieżnych i kucia podkowy.

  Nie zabrakło też możliwości sprawdzenia swoich sił w licznych konkursach wiedzy oraz konkurencjach sportowych wśród których dużym uznaniem cieszyły się biegi. Wszyscy zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami a Ci którym nie dopisało szczęście otrzymali nagrody pocieszenia. Słońce świeciło zapewniając dobrą zabawę. Imprezę  zakończyła biesiada przy grillu.

 • 30 maja uczniowie naszej szkoły reprezentowali gminę Serokomla w XVII Finale Powiatowym Konkursu ,, Jestem Bezpieczny". Rywalizacja była wyrównana. Po I konkurencji ( scenka o tematyce profilaktycznej) byliśmy pierwsi. W ostatecznej rozgrywce decydowały punkty z testu wiedzy- mimo tej samej liczby punktów, zajęliśmy trzecie miejsce, a zwycięska drużyna była lepsza tylko o 1 punkt. Gratulujemy miejsca i atrakcyjnych nagród.

 • W dniu 29 maja uczniowie klasy piątej brali udział w rajdzie rowerowym na trasie: Krzówka- Wola Gułowska- Adamów- Serokomla- Krzówka. Oprócz dużej dawki zdrowia, jaką było przebycie trasy na rowerach, drugim celem rajdu była wizyta w bibliotekach publicznych znajdujących się w  najbliższej okolicy.Uczestnicy odwiedzili Gminne Biblioteki Publiczne w Adamowie i Serokomli, gdzie mogli zapoznać się z księgozbiorem oraz innymi możliwościami, jakie zapewniają obecnie te instytucje. Pogoda i humory dopisywały. Dziękujemy serdecznie Pracownikom bibliotek za miłe przyjęcie i gościnność. Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotekach zachęci uczniów do systematycznej lektury.

 • 22 maja w Zespole Szkół im. gen. F. Kleeberga w Woli Gułowskiej odbył się X Turniej Dwa Ognie. W zawodach zmierzyli się  uczniowie klas IV-VI z 4 pobliskich szkół podstawowych. Rywalizacja była wyrównana, wszystkim  dostarczyła wielu emocji, najważniejsza jest jednak wspólna dobra zabawa.

  Nasza drużyna zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęła II miejsce.

   

 • 24 maja uczniowie klas I-IV wyjechali na wycieczkę do Hołowna gdzie znajduje się wioska tematyczna zwana Krainą Rumianku. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, jedna z nich wzięła udział w warsztatach pt. „Od ziarna do chleba - słodkie kukiełki” , a druga „Majster Lepiglina”. Efekty pracy dzieci można zobaczyć na fotografiach. Po warsztatach wzięliśmy udział  w grze terenowej „Awantura w Krainie Rumianku”, która odbywała się wśród zabudowań, łąk i pól  wsi Hołowno. Prowadził ją Mistrz Gry, który udzielał wyjaśnień, opowiadał graczom o kłopotach nękających mieszkańców rumiankowej wioski. Zabawne przygody uzupełniały elementy edukacyjne, zdobywaliśmy wiedzę o ziołach, garncarstwie, poznawaliśmy tajemnice pochodzenia soli i inne.  I mimo tego, że w czasie gry złapała nas burza i trochę nas zmoczyła bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

 •  Dzień  28 kwietnia upłynął w szkole pod znakiem KRAWATA I MUSZKI. Ten element stroju był dopełnieniem stroju galowego, który w tym dniu obowiązywał z racji zbliżającego się Święta Konstytucji. To dobry sposób na fajną zabawę i integrację członków społeczności szkolnej. Już wkrótce Dzień..., a niech to będzie niespodzianką...

 • Klasa pierwsza bierze udział w VII ogólnopolskiej edycji projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. W etapie zimowym poświęconym promowaniu picia zdrowej wody nasze działania zostały ocenione bardzo wysoko. Zdobyliśmy 407,5 punktów na 420 możliwych uzyskując na 409 szkół wysokie 11 miejsce. Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji, dzięki Waszaj pomocy wdrapaliśmy się tak wysoko.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Krzówce
  Krzówka 37
  21-413 Serokomla
 • 257555836

Galeria zdjęć