Nawigacja

 • MAMO, TATO POĆWICZ ZE MNĄ - warsztaty logopedyczne

  W dniu 19 stycznia 2018 roku w ramach „Tygodnia otwartego pomocy psychologiczno-pedagogicznej” zostały zorganizowane warsztaty logopedyczne dla rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego pod hasłem "Mamo, tato poćwicz ze mną", które przeprowadziła p. Sylwia Jastrzębska – terapeuta logopedyczny.

  Po wysłuchaniu prelekcji dotyczącej wsparcia dzieci w procesie mówienia, rodzice wspólnie ze swoimi pociechami brali udział w ćwiczeniach logopedycznych. Podczas zajęć wykonywano min:

  1. Ćwiczenia narządów artykulacyjnych

  - Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały gimnastykę buzi i języka z pomocą zabawnych buziek.

  - Zlizując sosy owocowe z talerzyków  usprawniały czubek języka.

  1. Ćwiczenia oddechowe.  Podkreślano, że prawidłowy oddech odgrywa dużą rolę w procesie mówienia. Przypominano dzieciom, że powietrze wciągamy nosem, wypuszczamy ustami…

  - Za pomocą słomki dzieci i rodzice przenosili płatki kukurydziane do kubeczków.

  - Dmuchali kolorowe pióreka z ręki mamy do ręki dziecka

  - Trafiali piłeczkami dmuchając przez słomkę do szklaneczki

  1. Ćwiczenia percepcji słuchowej: stanowią bardzo ważną grupę ćwiczeń logopedycznych dlatego też ćwiczono:

  - Odtwarzanie struktur dźwiękowych.

  - Dzielenie słów na sylaby ( wyodrębnianie pierwszej litery wyrazu)

  - Rozwiązywanie zagadek i różnicowanie w wyrazach gł. „sz” lub „s”

  Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniach relaksacyjnych wykonując masaż dłońmi na plecach partnera. Najpierw rodzice dzieciom a później na odwrót.

  Celem warsztatów było usprawnienie narządów mowy (języka, warg),  ćwiczenie toru oddechowego oraz  kształcenie wyrazistości artykulacyjnej głosek. Zajęcia warsztatowe spotkały się z zainteresowaniem ze strony rodziców, którzy wspólnie z dziećmi uczestniczyli w zabawach logopedycznych. Na zakończenie rodzice otrzymali ulotki „Mini poradnik logopedyczny”.

  Bardzo dziękuję rodzicom za przybycie, poświęcony czas i zaangażowanie podczas naszego spotkania.

                                                                                                                                                 Sylwia Jastrzębska

 • Tydzień zajęć otwartych

  Drodzy Rodzice !

            W dniach od 15 do 19 stycznia organizujemy w naszej szkole Tydzień Otwartych zajeć i konsultacji dotyczących uczniów objętych szeroko pojętą Pomocą Psychologiczno Pedagogiczną. Jeśli Wasze dziecko korzysta z jakiejkolwiek formy pomocy zapraszamy do udziału w zajęciach lub indywidualnych konsultacjach z wychowawcami i nauczycielami prowadzącymi terapię. Szczegółowy plan tego tygodnia otrzymali uczniowie. Zapraszamy

 • ANIELSKIE ŚPIEWANIE 2018

  IX Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Anielskie Śpiewanie” Wola Gułowska 2018...przeszedł do historii.
  Tegoroczna edycja zgromadziła 190 – cioro uczestników, reprezentujących 7 przedszkoli, 17 szkół z 15 miejscowości.
  Wśród nich nie zabrakło uczniów naszej szkoły.

  Uczniowie zaprezentowali się w  dwóch kategoriach :

  • zespół klas IV-VI z piosenką „Ding Dong”, 
  • zespół klasa VII z piosenką „Hej ludzie ida święta”.

  Nasiu uczniowie godnie reprezentowali Szkołę Podstawowa w Krzówce z czego jesteśmy Bardzo Dumni!!!!
  Laureatom gratulujemy !!!!!

 • Regulamin projektu "Poprawa jakości kształcenia ogólnego w gminie Serokomla"

 • Projekt Edukacyjny

 • Świąteczne tradycje

  Już na kilka dni przed świętami zapanowała w szkole atmosfera tych niepowtarzalnych dni. Na korytarzu oraz w każdej z klas zagościły kolorowe choinki. We wtorek (19 grudnia) uczniowie klasy czwartej zaprezentowali świąteczny montaż słowno-muzyczny, podczas którego wszyscy mogli włączyć się do śpiewania kolęd i pastorałek. W środę (20 grudnia) swoje ,,wigilie" miały klasy młodsze. W tym też dniu odbył się szkolny konkurs kolęd i pastorałek. W czwartek (21 grudnia) do spożywania potraw wigilijnych przygotowanych przez rodziców zasiedli uczniowie klas IV-VII. ,,Wigilie klasowe" poprzedziła akademia uczniów klas V-VI, w czasie której uczniowie zapoznani zostali z tradycjami świąt Bożego Narodzenia. 

 • Pomagamy przed świętami

  Na kilka dni przed świętami przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili w szkole akcję zbiórki darów dla potrzebujących. Były to artykuły spożywcze oraz zabawki. Zebrane rzeczy zostały przekazane do GOPS-u w Serokomli, a następnie rozdane potrzebującym z terenu gminy Serokomla. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

 • SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

  W celu podniesienia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, w okresie przedświątecznym gościł w szkole przedstawiciel KPSP w Łukowie. W trakcie pogadanki , która miała miejsce 15 grudnia 2017 roku dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać w domu, w szkole, na drodze, podczas zabaw zimowych na lodowiskach oraz w okresie świąt i ferii. Pan strażak zwrócił szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. Wyjaśnił co to jest ,,czad” i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka. Omówił zasady zachowania się podczas pożaru i wydzielania, się czadu, zwracając uwagę na znaczenie czujnika czadu. Przestrzegał uczniów przed kontaktami z nieznajomymi, omówił postępowanie w domu podczas nieobecności rodziców, zachowanie się i udzielanie pomocy na lodowisku, gdy załamie się lód, na drodze w okresie zimowym i ograniczonej widoczności przypominając o elementach odblaskowych. Bardzo ważne jest przekazanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu, za co Panu strażakowi dziękujemy.

 • ,,MIKOŁAJKOWA PRZEMIANA" - SZKOLNE MIKOŁAJKI

  Dzień Św. Mikołaja to jeden z ulubionych i oczekiwanych dni przez wszystkie dzieci, ponieważ każdy w tym dniu otrzymuje mikołajkowy prezent. W naszej szkole tradycją jest losowanie w klasie koleżanek i kolegów, którym na mikołajki kupowane są upominki. W tym roku Szkolne Mikołajki były obchodzone nieco inaczej. W dniach 5 i 7 grudnia upominkami wymieniali się uczniowie klas starszych, 6 grudnia prezenty rozdawał Mikołaj w klasach 0-III. W tym też dniu dzieci z klas IV – VII były w teatrze w Lublinie, gdzie również spotkały się z Mikołajem otrzymując ,,mikołajkowe gadżety” (baloniki, maski, cukierki). 7 grudnia odbyła się akademia z okazji Mikołajek. Uczniowie klasy VII przedstawili spektakl pt ,,Mikołajkowa przemiana”, w którym pojawiły się postacie z baśni: Chłopiec , który się zmienił czyniąc dobro innym, Mama, Bella, Anioł, Czarownica, Pirat, Indianin, Śnieżka, Krasnoludki, Tancerka, Wróżka. Dzieci z zaciekawieniem oglądały i słuchały ,,aktorów” z klasy VII.  Na zakończenie każdy uczeń otrzymał słodki upominek. Mikołajkowy nastrój panował już od rana, ponieważ wszyscy uczniowie chodzili w szkole przez cały dzień w mikołajkowych czapkach.

 • W teatrze i na lodowisku

  W ,, mikołajkowy" dzień uczniowie klas IV- VII wzięli udział w wycieczce do Lublina.Najpierw udali się do Teatru im. Juliusza Osterwy, gdzie obejrzeli spektakl pt. ,,Książę i żebrak". Niepowtarzalny nastrój lubelskiego teatru udzielił się naszym młodym widzom już od pierwszych chwil spędzonych w jego wnętrzu. Widowiskowy spektakl zawierał kwintesencję tego, co najlepsze w przedstawieniach teatralnych- dynamiczną akcję, piękne kostiumy oraz wspaniałą grę aktorską. Wszystko to sprawiło, że uczniowie z zapartym tchem śledzili zabawne, ale też dające do myślenia perypetie bohaterów. Po przedstawieniu pojawił się św. Mikołaj w towarzystwie asystentki, która rozdawała wszystkim cukierki. Można też było sobie zrobić wspólną fotkę. Po wyjściu udali się do Mc Donalda, gdzie znów  natknęli się na Mikołaja ,,zaopatrzonego" w akcesoria ( czapki, balony itp). Ostatnim etapem wycieczki było lodowisko Icemania, gdzie każdy mógł popisać się swoimi umiejętnościami. Niektórzy zaczynali niezbyt pewnie, ale trochę później już o własnych siłach, wolniej lub nieco szybciej, przemierzali taflę lodowiska. Pełni wrażeń wszyscy cali wrócili do domów.

   

   

   

   

   

 • ,,OTRZĘSINY" CZWARTOKLASISTÓW - ,,KOCIE FIGLE"

  4 grudnia uczniowie klasy czwartej zostali poddani obrzędowi ,,otrzęsin”, po którym przyjęto ich do społeczności klas starszych. Imprezę przygotowały i przeprowadziły uczennice klasy VII. Celem spotkania była integracja całej społeczności szkolnej. Uczniowie klasy IV zaprezentowali się jako ,,kotki” i wspaniale wyglądali w ,,kocich” przebraniach. Zmierzyli się w wielu konkurencjach i próbach: malowanie twarzy,  wspinanie po drabinkach, przechodzenie na ,,czterech” po ławeczce i na nogach po odwróconej ławce, zabawa balonikiem w kółku,  toczenie małej piłeczki noskiem,,, koci taniec” , koci pokaz liter ,,MY KOTY”,  picie mleka przez słomkę;  łowienie myszki – żelki z talerzyka z płatkami,  cukierek, cytrynka i wesoła minka, test wiedzy o szkole i klasie,  przebranie ,,kota w butach”. Wychowawczyni klasy IV została poddana próbie znajomości swoich wychowanków – z zawiązanymi oczami miała rozpoznać każdego wychowanka. Uczniowie pokonali wszystkie próby i na zakończenie złożyli przysięgę. Udowodnili, że zasługują na zaszczytne miano uczniów klas starszych. Wszystkie zabawy odbywały się w miłym i radosnym nastroju.

 • Konkurs na Kartkę Świąteczną

  Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w konkursach plastycznych organizowanych przez Zespół Szkół w Przytocznie  oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Serokomli. Oba konkursy były związane ze Świętami Bożego Narodzenia, a zadanie polegało na wykonaniu kartki świątecznej. Kreatywność uczniów była nieograniczona i powstały bardzo różne prace. Przy wykonaniu niektórych pomagali rodzice przy innych wychowawczyni klasy. Nasze wysiłki można podziwiać na zdjęciu. Uczniowie z niecierpliwością czekają na wyniki obu konkursów.

 • Uczymy się zdrowego odżywiania !

  Wszyscy pragniemy, żeby nasi uczniowie za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat byli zdrowymi i aktywnymi dorosłymi. Musimy pamiętać, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Dlatego tak ważne jest, aby w dzieciach wyrobić nawyki i przekonania, które pozwolą im cieszyć się zdrowym i długim życiem oraz podejmować właściwe decyzje. Klasa druga już kolejny rok bierze udział w Projekcie Edukacyjnym „Zdrowo jem, więcej wiem !” organizowanym we współpracy z Fundacją Ochrony Środowiska. W tym roku szkolnym będziemy realizować trzy etapy: jesienny, zimowy i wiosenny. Pierwszy z nich już za nami. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Co należy jeść aby być zdrowym?”,  „Aktywnie spędzam czas” oraz w konkursach na najciekawszy plakat do hasła „Dbam o zdrowie” i „Najlepszy przepis na zdrową przekąskę”. Część z zadań wykonywali  przy pomocy rodziców dzięki temu zostali oni włączeni w nasze działania. Nie zamykamy się w klasie ale wychodzimy na korytarz szkolny, przed szkołę a nawet po raz pierwszy na wieś aby promować nasze działania i przekazywać zdobytą wiedzę.

 • BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

  Z uwagi na okres jesienny, zbliżającą się zimę, ferie i Święta Bożego Narodzenia, dzieci są szczególnie narażone na niebezpieczeństwa. W związku z tym 30 listopada uczniowie kl I-VII spotkali się z policjantami. Panowie policjanci przeprowadzili pogadankę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach w czasie ograniczonej widoczności, przypomnieli o zasadach poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię, noszeniu elementów odblaskowych, zwrócili uwagę na nieostrożnych, nierozważnych, czasami pod wpływem alkoholu kierowców oraz nierozważne, nieostrożne zachowania i zabawy dzieci. Ponadto apelowali o rozwagę i rozsądek podczas spotkania z nieznajomym, samodzielnego  pobytu w domu, pomocy rodzicom i prac w gospodarstwie domowym, zabaw na śniegu i lodzie. Zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo w czasie ferii, Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Bardzo uczulali uczniów na zabawy sylwestrowe, szczególnie z fajerwerkami i petardami oraz ,,spotkanie  z alkoholem” dorosłych i dzieci – zabronione.  Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali od policjantów opaski odblaskowe. Była to lekcja o szeroko pojętym bezpieczeństwie ponieważ ,,Bezpieczeństwo to ważna sprawa, bezpieczeństwo to podstawa”.

 • ANDRZEJKI

                  Dawniej w wigilię św. Andrzeja wróżyły sobie wyłącznie panienki. Chciały się dowiedzieć, kiedy wyjdą za mąż. Kawalerowie mieli swoje święto 24 listopada. Z zapytaniami o imię przeznaczonej im panny udawali się do św. Katarzyny. Dziś chłopcy zrezygnowali z obchodzenia  katarzynek i wspólnie z dziewczętami bawią się 29 listopada. Uprzednio andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu emocji i przeżyć, a przepowiednie traktowane są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. W naszej szkole wróżyli sobie wszyscy na różne tematy. Najczęściej dotyczyły one uczuć, przyszłych zawodów, sytuacji materialnej czy postępów w nauce. Uczniowie  klasy VI przywdziali na tę okazję kolorowe stroje Cyganek i Cyganów, co podkreśliło atmosferę. Po ciekawych wróżbach wszyscy wzięli udział w dyskotece. Ponadto uczniowie klas V-VII mieli wraz z wychowawcami bawili  się na zabawie andrzejkowej, która odbyła się 30 listopada i była ostatnia okazją do harców przed zbliżającym się Adwentem.

 • Projekt edukacyjny "OZOBOTEM po Polsce"

  Szkoła Podstawowa w Krzówce  będzie realizowała we spółpracy ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Gminy Serokomla projekt edukacyjny „OZOBOTEM po Polsce”. Wniosek na projekt został złożony w ramach Programu „Na dobry początek” do Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego. Wniosek zyskał akceptację komisji i uzyskał dofinansowanie w wysokości 8400,00 zł. Projekt będzie realizowany przez pół roku od 1 stycznia do 30czerwca 2018 roku. Działania projektowe będą skierowane do dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz ich rodziców. Zaplanowane w grupach zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia tzw. OZOBOTA. Ozobot to robot idealny do szkolnych zadań dydaktycznych związanych z informatyką i robotyką.

   

 • WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW ZAKOŃCZONE SUKCESEM

                  Uczniowie z Zespołu Szkół w Serokomli i Szkoły Podstawowej w Krzówce brali udział w programie profilaktycznym pt. „Uczniowskie Teatrzyki Profilaktyczne”. Był on realizowany w ramach działania pedagoga i psychologa szkolnego przy współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Serokomli.  W ramach programu, uczniowie z Serokomli i Krzówki, pod opieką pedagoga Sylwii Jastrzębskiej i psychologa Ilony Bigoraj przygotowali trzy przedstawienia, które były wystawiane wielokrotnie w zaprzyjaźnionych szkołach w Adamowie, Zakępiu, Serokomli i Krzówce. W Szkole Podstawowej w Krzówce przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy VII i IV pt. „Sąd nad alkoholem” i ”Pinokio”. Uczniowie z klasy VII a oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  z Zespołu Szkół w Serokomli wspólnie z wychowawczynią Iwoną Kociel przygotowali sztukę pod tytułem „O Zdrowiu na poważnie i na wesoło”. Młodzi artyści  wcielali się w różne role przekazując koleżankom i kolegom dobre rady dotyczące zdrowego trybu życia. Ich celem było pokazywanie zagrożeń i konsekwencji jakie niosą za sobą nałogi, uczenie bezpiecznych zachowań, oraz dostarczenie  właściwych wzorców i norm postępowania. Były to bardzo wartościowe lekcje wychowawcze dla wszystkich uczniów, podczas których dowiedzieli się jak unikać sytuacji ryzykownych oraz jak szanować zdrowie swoje i innych osób. Młodzi artyści wykazali się niezwykłym talentem, a ich gra aktorska podobała się oglądającym, o czym świadczyły gromkie brawa po każdym z przedstawień. Program „Uczniowskie Teatrzyki Profilaktyczne” zapewnił dzieciom i młodzieży atrakcyjne spędzanie czasu wolnego, a jednocześnie nauczył pozytywnych zachowań.  

 • Renowacja boiska szkolnego rozpoczęta!

   W dniu 17 listopada 2017 roku rozpoczęliśmy renowację boiska szkolnego. Do pracy społecznej oraz z własnym sprzętem zgłosiły się następujące osoby: Borkowski Jarosław, Kołpak Karol, Goleń Leszek, Grzechnik Dariusz, Ciołek Norbert, Turski Jarosław, Kołpak Krzysztof, Piętosa Leszek, Kowalewski Dariusz, Gągała Adam, Cąkała Grzegorz, Kołpak Radosław, Kopacz Piotr, Wojciechowski Grzegorz, Kurek Janusz, Suska Tomasz, Madoń Jarosław, Ciołek Arkadiusz, Węgrzynowicz Andrzej, Tureczek Krzysztof, Gągała Kinga, Biadun Agata, Kołpak Marianna, Borkowska Ewelina, Osial Marzanna. Wszystkim rodzicom, dziadkom i wujkom dziękujemy. Dziękujemy również p. Radkowi Suska i jego tacie za dostarczenie żwiru i ziemi. 

   

 • "UCZNIOWSKIE TEATRZYKI PROFILAKTYCZNE"

  W dniu 16 listopada 2017r odbyła się premiera spektaklu pt. „Sąd nad alkoholem” oraz „Pinokio”,  realizowanego w ramach programu profilaktycznego „Uczniowskie Teatrzyki Profilaktyczne”. Młodzi artyści  z klasy VII i IV wcielali się w różne role przekazując koleżankom i kolegom dobre rady dotyczące zdrowego trybu życia. Ich celem było pokazywanie zagrożeń i konsekwencji jakie niosą za sobą nałogi, uczenie bezpiecznych zachowań, oraz dostarczenie  właściwych wzorców i norm postępowania. Była to bardzo wartościowa lekcja wychowawcza dla naszych uczniów. Młodzi artyści wykazali się niezwykłym talentem, a ich gra aktorska spodobała się oglądającym, o czym świadczyły gromkie brawa.

  Osobami odpowiedzialnymi za organizację tego przedstawienia byli: pedagog i psycholog szkolny.Pomoc finansową potrzebną do realizacji przedstawienia otrzymaliśmy od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Serokomli za co serdecznie dziękujemy.

 • ,,ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ" - DROGA POLAKÓW DO NIEPODLEGŁOŚCI

  14.11.2017r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Montaż słowno - muzyczny pt. ,,Żeby Polska była Polską” , na który złożyły się wiersze i pieśni patriotyczne oraz inscenizacja z kilku scen przedstawiających ,,Drogę Polaków do Niepodległości”  przygotowali uczniowie klas V-VII. Akademia była lekcją historii dla całej społeczności szkolnej.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Krzówce
  Krzówka 37
  21-413 Serokomla
 • 257555836

Galeria zdjęć