Nawigacja

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/ 2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/ 2018

    22 czerwca to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie. Zaczęło się lato i pora opuścić szkolne mury. W ostatni dzień roku szkolnego uczniowie wraz z rodzicami przybyli do szkoły, aby odebrać świadectwa. Najlepsi odebrali je z rąk p. Dyrektor. Pozostali z rąk wychowawców. I wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment: nagrody i ... WAKACJE!!!

   

 • Rajd,,z historią w tle"

  Rajd,,z historią w tle"

    W przeddzień zakończenia roku szkolnego uczniowie klasy szóstej wzięli udział w rajdzie rowerowym do Kocka. Było upalnie, ale nie przeszkodziło to w dośc krótkim czasie dotrzeć do celu.W Kocku uczestnicy rajdu zwiedzili m.in. Muzeum Historii Kocka. To placówka o charakterze multimedialnym. Zastosowano tu liczne rozwiązania techniczne, które sprawiają, że zwiedzający zagłębiają się w wielowymiarową i bogatą historię miasta, które w roku ubiegłym obchodziło 600-lecie lokacji.

 • POMAGAMY

  POMAGAMY
 • Akcja,, Makulatura"

  Akcja,, Makulatura"

     W roku szkolnym 2017/ 2018 uczniowie naszej szkoły brali udział w zbiórce makulatury. W czerwcu została ona przekazana Fundacji    ,, Hospicjum- RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ" w Dęblinie, która organizuje zbiórkę  makulatury w szkołach i przedszkolach. Celem tej akcji jest zbieranie funduszy dla podopiecznych Fundacji. Wszystkim, którzy brali udział w akcji- dziękujemy!!!

 • WYNIKI KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH

  WYNIKI KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH

  W naszej szkole zostały przeprowadzone 3 Ogólnopolskie Konkursy Matematyczne: PINGWIN, OLIMPUS, KANGUR. W każdym z nich uczestniczyło 20 uczniówkl IV-VII oraz w Kangurze Matematycznym 2 uczniów z kl II. Pnadto odbył się konkurs ORZEŁ INFORMATYCZNY, w którym wzięło udział 6 uczniów z kl V-VII. Nagrody i dyplomy w swojej kategorii wiekowej otrzymali:

  Kangur matematyczny  - Sala Paulina kl IV  - I miejsce, laureat, książki i bon na 350 zł, Mikołaj Biaduń kl II - wyróżnienie, książka, Natalia Borkowska kl VII - wyróżnienie, książka, Wiktoria Wojtaś kl VII - wyróżnienie, książka.

  Olimpus Matematyczny - Sala Paulina kl IV - III miejsce, książka, Anna Sączek kl IV - III miejsce , książka, Natalia Borkowska kl VII - IV miejsce, książka.

  Pingwin Matematyczny - Natalia Borkowska kl VII - I miejsce, laureat, książka, dyplom grawerowany, Maciej Maciejewski kl VII - III miejsce, książka.

  Orzeł informatyczny - Natalia Borkowska kl VII - wyróżnieniee, Bartosz Machnik kl V - wyróżnienie.

  Zwyciężcom Gratulujemy !

 • STOP NAŁOGOM ! - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

  STOP NAŁOGOM ! - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

  W ramach działania profilaktycznego: ,,Żyj bezpiecznie bez nałogów"  13.06.2018. odbyło się kolejne spotkanie z pielęgniarką pod hasłem ,,Zdrowy styl życia" i dotyczyło czynników wpływających na zdrowie człowieka. Spotkanie składło się z dwóch części. Temat przewodni I części  to wpływ aktywności ruchowej i zdrowego odżywiania na styl życia, zaś II część dotyczyła uzależnień - narkotyki, dopalacze, środki psychoaktywne. alkohol i nikotyna. Uczniowie odpowiadali na pytanie postawione przez pielęgniarkę ,,Dlaczego nałogi są szkodliwe?

 • Wycieczka w Tatry

  Wycieczka w Tatry

        W dniach 1- 5 czerwca uczniowie klas IV- VII wzięli udział w  wycieczce w Tatry. Pierwszego dnia mieli okazję zobaczyć piękny Kraków oraz zwiedzić Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Kolejny dzień to ,, wyprawa' do Doliny Kościeliskiej. Trzeciego dnia podziwiali góry ze szczytu Gubałówka, mieli okazj popróbować swoich sił w parku linowym, a po południu spacerowali po słynnych ,, Krupówkach". Wieczorem bryczkami dojechali nad Biały Dunajec, gdzie już czekało na nich ognisko. Czwarty dzień wycieczki to 16 -kilometrowa  trasa nad Morskie Oko. Wszyscy dali radę, nagrodą były niezapomniane wrażenia już na miejscu. Ostatni dzień wycieczki to spływ Dunajcem, niezapomniane widoki, no i w końcu droga powrotna. Podsumowując- pogoda była łaskawa, humory dopisywały, obyło się bez większych kontuzji i problemów zdrowotnych. Pozostaną piękne wspomnienia.

 • Dzień Rodziny

  Dzień Rodziny

  30 maja w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Rodziny. Rodzice, którzy wzięli udział w tej uroczystości na wstępie obejrzeli część artystyczną w wykonaniu swoich pociech, były piosenki, wiersze i tańce. Po części oficjalnej bawiliśmy się na placu przy szkole. Zabawę prowadzili animatorzy, którzy co chwila proponowali nam coś nowego a to puszczanie baniek mydlanych, wspólne zabawy i tańce, pokonywanie tunelu, zabawy z hula-hoop, a to inne atrakcje. Chętni uczniowie mogli przejechać się na koniu dzięki uprzejmości p. Radka. Była Foto Budka i wspólny poczęstunek.  Było bardzo ciepło i słonecznie. Humory również dopisały uczestnikom. Uroczystość została dofinansowana ze środków GKRPA w ramach projektu „Dobra zabawa czy zgubne przyzwyczajenia? Dzień Rodziny”.

 • Konkurs plastyczny

  Konkurs plastyczny

  Elementem projektu dofinansowanego przez GKRPA  „Dobra zabawa czy zgubne przyzwyczajenia? Dzień Rodziny” był konkurs plastyczny pod takim samym tytułem. Na konkurs wpłynęły różne prace, wykonane różnymi technikami i przedstawiające różnorodne podejścia i spostrzeżenia uczniów. Pięć prac zajęło równoważne I miejsce i uzyskało nagrody rzeczowe. Były to prace: Wiktorii Goleń, Oliwii Kwiatkowskiej, Natalii Borkowskiej, Wiktorii Wojtaś oraz Krystiana Kołpaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali z plastyki oceny celujące. Gratulujemy zwycięzcom.

 • Wycieczka do Lublina

  Wycieczka do Lublina

  Na zakończenie projektu edukacyjnego „Razem odkrywamy świat programowania” uczniowie, którzy byli objęci zajęciami z programowania wzięli udział w wycieczce do Lublina. W trakcie tej wycieczki mieli możliwość zobaczyć Katolicki Uniwersytet Lubelski i poznać jego historię przekazaną w przyjazny i dostosowany do możliwości intelektualnych dziecka sposób. Każde z nich dostało Dyplom Młodego Studenta. W Centrum Zabawy IQ oglądali i pomagali w programowaniu drona oraz strzelali z kuszy wykonanej z klocków Lego. Na Placu Litewskim zachwycili się fontannami i placem zabaw. Był to bardzo przyjemny wyjazd co można zobaczyć na zdjęciach w zakładce „galeria”.

 • MOJA KARTA ROWEROWA

  MOJA KARTA ROWEROWA

  24 maja odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową, który był poprzedzony teoretycznym testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zadaniem praktycznym z pierwszej pomocy. Wszyscy uczniowie zdali egzamin. Po otrzymanie karty rowerowej wyruszyli ze swoją wychowawczynią na swój pierwszy rajd rowerowy.

 • POWIATOWY FINAŁ KONKURSU WIEDZY PREWENCYJNEJ ,,JESTEM BEZPIECZNY"

  POWIATOWY FINAŁ KONKURSU WIEDZY PREWENCYJNEJ ,,JESTEM BEZPIECZNY"

  7 czerwca w Szkole Podstawowej w Łukowie odbył się Powiatowy Finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej ,,Jestem Bezpieczny”. W konkursie rywalizowali uczniowie klas IV – VI ze szkół reprezentujących 8 gmin. Uczniowie walczyli dzielnie zmagając się ze sobą w 3 konkurencjach: prezentacja szkoły oraz bezpiecznego hasła, test wiedzy i projekt koszulki. I miejsce zajęli uczniowie z naszej szkoły reprezentując gminę Serokomla. Szkołę w Krzówce reprezentowała drużyna w składzie: Joanna Kopacz-kl.VI, Oliwia Kwiatkowska – kl. VI, Zuzanna Cąkała – kl. V, Marta Sekita – kl. V, Anna Sączek – kl. IV, Weronika Wojtaś – kl. IV. Zwycięzcom gratulujemy!

 • Zdrowe odżywianie alternatywą dla nałogów

  Zdrowe odżywianie alternatywą dla nałogów

  Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przekazała środki na realizację w naszej szkole programu z zakresu profilaktyki. Program nosił nazwę „Zdrowe odżywianie alternatywą dla nałogów”, miał za zadanie  szerzenie wśród dzieci i młodzieży postaw akceptowalnych społecznie w zakresie zdrowego odżywiania, postaw, które zaowocują długim życiem bez chorób i ograniczeń oraz dostarczyć informacje na temat szkodliwych dla organizmu nałogów i przyzwyczajeń. W ramach programu zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne, konkursy i warsztaty. Zmiana nawyków nie jest prostym zadaniem, ale mamy nadzieję, że będziemy starać się zamieniać je na pozytywne.

 • W kinie i na pływalni

   W kinie i na pływalni

   W ramach realizacji zadań z programów profilaktycznych ,, Przygoda z teatrem i filmem" oraz ,, Odkrywamy bezpieczny świat bez nałogów" dotowanych ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w dniu 18 maja zorganizowana została wycieczka do kina oraz na pływalnię w Lublinie. Pierwszym etapem wycieczki były zajęcia na basenie. W kinie dzieci obejrzały film pt. ,, Piotruś Królik". Aktywność fizyczna oraz dobry film to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu.

 • Spotkanie z psychologiem społecznym dr Ireneuszem Siudemem

  Spotkanie z psychologiem społecznym dr Ireneuszem Siudemem

           W dniu 14 maja uczniowie klas IV- VII uczestniczyli w spotkaniu z psycholgiem społecznym dr Ireneuszem Siudemem. W czasie swojej prelekcji mówił o zagrożeniach, jakie niesie dla dzieci i młodzieży współczesny świat. Starał się przybliżyć zagadnienia dotyczące uzależnień, ale także wskazał na coraz częściej pojawiający się  problem obecności dopalaczy. Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w spotkaniu. Z psychologiem spotkali się również nauczyciele oraz rodzice. 

   

 • POWIATOWE ELIMINACJE XLI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

  POWIATOWE ELIMINACJE XLI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

                                                                                                                      16 maja w Łukowie odbyły się Powiatowe Eliminacje XLI Turnieju BRD. W konkursie uczestniczyło 17 drużyn ze szkół podstawowych powiatu łukowskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Pazderska – kl VII, Oliwia Kwiatkowska –kl VI, Maciej Maciejewski – kl VII, Bartosz Kowalewski – kl VII.  Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu przepisów o ruchu drogowym, umiejętnością postępowania i udzielania pomocy w miejscu wypadku oraz sprawnością na rowerowym torze. Nasza drużyna stanęła na podium zajmując II miejsce. Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplom i statuetkę za II miejsce. Gratulujemy uczestnikom!

 • GMINNY KONKURS WIEDZY PREWENCYJNEJ

  GMINNY KONKURS WIEDZY PREWENCYJNEJ

  14 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Prewencyjnej, w którym rywalizowały ze sobą drużyny ze Szkół w Serokomli i Krzówce. Uczniowie pisali test wiedzy składający się z 20 pytań. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Przewagą 1 pkt zwyciężyła drużyna z Krzówki w składzie: Anna Sączek – kl IV, Marta Sekita – kl V, Joanna Kopacz – kl VI. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała gminę Serokomla w eliminacjach powiatowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesu w kolejnym etapie!

 • ,,MAJOWA" NOC FILMOWA"

  ,,MAJOWA" NOC FILMOWA"

   

  Już po raz czwarty uczniowie starszych klas ( IV-VII ) uczestniczyli w ,, Nocy Filmowej". To dobry sposób na integrowanie społeczności szkolnej,  zabawa, ale również i nauka. No może nieco inna niż na co dzień.... Seanse poprzedziły: piknik oraz filmy i pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej jako działąnia w ramach realizacji zadań profilaktycznych 

 • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

  PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

  11 maja w czasie ,,Nocy Filmowej” odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej będące jednym z działań programu profilaktycznego ,,Żyj bezpiecznie bez nałogów”. Uczniowie obejrzeli filmy ,,Pierwsza pomoc przy wypadku” i ,,Ratownictwo wodne”. Zostały dokładnie przeanalizowane i omówione sytuacje przedstawione w filmach. Zajęcia praktyczne i pokazy odbywały się w 2 grupach: kl IV-V i kl VI-VII. Pod czujnym okiem i w obecności opiekunów uczniowie przedstawiali i omawiali postępowanie w miejscu wypadku, zabezpieczenie miejsca wypadku, wzywanie  i udzielanie pomocy poszkodowanym, ocenę sytuacji i stanu poszkodowanych, sztuczne oddychanie oraz demonstrowali pozycję bezpieczną i opatrunki. Ponadto uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach nad wodą i w wodzie, jak udzielać pomocy oraz poznali zawód i pracę ratownika.

 • KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

  KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

  04.04. 2018. odbyło się spotkanie klas IV-VII z pielęgniarką. Prelekcja przeprowadzona przez pielęgniarkę dotyczyła higieny osobistej i higieny okresu dojrzewania. Zwrócono uwagę na okres dojrzewania chłopców i dziewcząt, wiążące się z tym zmiany fizyczne oraz higienę ciała. Ponadto pogadanka dotyczyła kultury zdrowotnej, higieny pracy i wypoczynku oraz chorób brudnych rąk. Pogadanka została przeprowadzona w ramach działań profilaktycznych ,,Kwiecień miesiącem kultury zdrowotnej".

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Krzówce
  Krzówka 37
  21-413 Serokomla
 • 257555836

Galeria zdjęć