Nawigacja

 • Jasełka - Boże Narodzenie

  Jasełka - Boże Narodzenie

  Dla uczczenia nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy piątej przygotowali Jasełka przybliżające  wszystkim obecnym czas kiedy  Pan Jezus narodził się w Betlejem. Byli Matka Boża z Dzieciątkiem, św Józef, aniołowie, pasterze oraz Trzej Królowie. Kolędy, które towarzyszyły Jasełkom wprowadziły nas w uroczysty, świąteczny nastrój.

 • ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

  ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

     W ostatnim dniu przed przerwą świąteczno- noworoczną Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Swoje talenty wokalno- instrumentantalne uczniowie prezentowali w dwóch kategoriach: ,, Soliści  oraz ,, Zespoły". Pojawiły się: duety, tercety, kwartety. Piersze miejsce wśród solistów zajęło ex aequo rodzeństwo: Julia i Gabryś Gągała. W karegorii ,, Zespoły" najlepsi okazali się uczniowie klasy czwartej. Gratulujemy. 

 • ,,POMAGAMY PRZED ŚWIĘTAMI 2018"

  ,,POMAGAMY PRZED ŚWIĘTAMI 2018"

  W okresie przedświątecznym organizowanych jest wiele różnych form pomocy potrzebującym. Tradycyjnie w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę żywności dla osób potrzebujących z terenu gminy Serokomla. Zebrane artykuły  oraz maskotki zostały przekazane do GOPS-u w Serokomli, a następnie rozdysponowane wśród wybranych osób. Wszystko po to, aby z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku wejść w prawdziwie świąteczny nastrój.

   

   

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  Pierwszą bardzo ważną uroczystością w życiu każdego dziecka przekraczającego próg przedszkola, jest pasowanie na przedszkolaka, które w naszym Oddziale Przedszkolnym odbyło się 23 listopada.

  Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor . Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

 • Światowy Dzień Niepełnosprawności

  Światowy Dzień Niepełnosprawności

  W dniu 07.12.2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Niepełnosprawności pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi - niepełnosprawność”. W ramach tej akcji klasa VII wykonała w grupach plakaty i przygotowała apel na temat niepełnosprawności. Ponadto wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły wzięli udział w pokazie filmów na temat różnych rodzajów niepełnosprawności i pomocy osobom, których ten problem dotyczy. Przedszkolaki kolorowali obrazki przedstawiające osoby niepełnosprawne następnie ich prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Uczniowie z klas I-III SP wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli wspierających.  Na dowód solidarności z osobami niepełnosprawnymi w dniu 07.12.2018r. przyszliśmy ubrani na żółto.  Koordynatorami tej akcji był zespół pomocy psychologiczno pedagogicznej naszej szkoły.

 • Baśnie J. Ch. Andersena

  Baśnie J. Ch. Andersena
  05.12.2018

  5 grudnia w Zespole Szkół w Przytocznie po raz II odbyl się międzyszkolny konkurs recytatorski poświęcony baśniom Andersena. Uczniowie z czterech szkół zaprezentowali fragmenty dowolnie wybranej baśni. Wśród uczestników znalazła się również uczennica naszej szkoły Anna Sączek z klasy V, która przedstawiła fragment "Dziewczynki z zapałkami". Poziom konkursu był bardzo wysoki, a uczestnicy świetnie przygotowani. Talent Ani został jednak doceniony i otrzymała II miejsce w kategorii klas IV-VI. Ani gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów,

   

   

 • PRZEDSZKOLNE ANDRZEJKI

  PRZEDSZKOLNE ANDRZEJKI

  W dniu 29 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci na ten dzień czekały z niecierpliwością, ponieważ mogły założyć na tą okazję przygotowane przez rodziców stroje. Były wróżki, koty, policjanci, pszczółki i inne. Sala przedszkolna została przygotowana na tę uroczystość – dekoracje andrzejkowe (balony, klucze, świece) wprowadziły nas w tajemniczy nastrój. Głównym elementem spotkania były wróżby oraz wspólna zabawa przy muzyce. Dzieci poznały tradycje związane z Andrzejkami. Mogły też poznać wróżby na najbliższą i dalszą przyszłość. Kto wie… może się spełnią…;-)

 • Konkurs plastyczny - "Najpiękniejsza Kartka Świąteczna"

  Konkurs plastyczny - "Najpiękniejsza Kartka Świąteczna"

  Nasi uczniowie z klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Zespół Szkół w Przytocznie na "Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną". II miejsce zdobyła praca wykonana przez ucznia klasy II Gabrysia Gągała. Wyróżnienia otrzymali:  Emilka Syta z klasy I, Iza Kołpak z klasy II oraz Bartosz Syta z klasy II. Otrzymali upominki i dyplomy. Gratulujemy nagrodzonym.

 • Uwaga SMOG

  Uwaga SMOG
  30.11.2018

  Uczniowie klas IV-V uczestniczyli w cyklu zajęć poruszających problem współczesnego świata, czyli SMOGU.  Na zajęciach oglądali filmy wyjaśniające przyczyny powstawania SMOGU oraz konsekwencje z tego wynikajace. Wykonywali związane z tym różne zadania oraz plakaty. Podsumowaniem akcji było zorganizowanie przedstawienia dla uczniów całej szkoły, poruszające kwestie smogu, kwaśnych deszczy i efektu cieplarnianego. Po tej lekcji każdy uczeń  szkoły wie:co to jest smog, co przyczynia się do jego powstawania i co należy robić by przeciwdziałać temu zjawisku.

 • Wycieczka do Lublina

  Wycieczka do Lublina

  29 listopada uczniowie z młodszych klas wzięli udział w wycieczce do Lublina. W Teatrze im. Hansa Christiana Andersena obejrzeli przedstawienie pt. "Pchła Szachrajka", następnie w sali zabaw "Koziołek" mogli wyszaleć się do woli korzystając z różnorodnych urzadzeń. Na zakończenie zjedli wspólny posiłek. Do domu wrócili zmęczeni ale zadowoleni.

 • Konkurs plastyczny "Najpiękniejszy Orzeł - Godło Polski"

  Konkurs plastyczny "Najpiękniejszy Orzeł - Godło Polski"

  Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj został ogłoszony konkurs plastyczny dla ucznuów klas I - III i ich rodziców pod hasłem "Najpiękniejszy Orzeł - Godło Polski". Wszystkie prace były pomysłowe i piękne dlatego też wszystkie zostały nagrodzone. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie.

 • ,,DARY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

  ,,DARY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

  6 grudnia to dzień, na który cały rok czekają wszystkie dzieci. Ten nawet najmniejszy upominek od Mikołaja sprawia, że na twarzy dziecka pojawia się uśmiech. Tak też było w naszej szkole. Dzień ten przebiegał w radosnej atmosferze. Wszystkie dzieci założyły świąteczny strój - białe bluzki i czerwone mikołajkowe czapki. Uczniowie klasy najmłodszej i najstarszej przygotowali akademię, na którą złożyły się wiersze w wykonaniu dzieci z zerówki i przedstawienie pt. ,,Dary Świętego Mikołaja" w wykonaniu uczniów kl VIII. Nie zabraklo również piosenek o Mikołaju, świętach i zimie. Tradycyjnie wszyscy na zakończenie otrzymali słodki upominek od Świętego Mikołaja. Poza tym w każdej klasie dzieci dostały paczki mikołajkowe przygotowane przez rodziców lub uczniów.

 • "Mamo tato poćwicz ze mną"-Warsztaty logopedyczne

  "Mamo tato poćwicz ze mną"-Warsztaty logopedyczne

  W dniu 30 listopada 2018 roku w zostały zorganizowane warsztaty logopedyczne dla rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego Oa pod hasłem "Mamo, tato poćwicz ze mną”, które przeprowadziła p. Sylwia Jastrzębska – terapeuta logopedyczny.

  Na początku rodzice wysłuchali wykładu dotyczącego „Wspomagania rozwoju mowy dziecka w wieku przedszkolnym”” następnie rodzice wspólnie ze swoimi pociechami brali udział w ćwiczeniach logopedycznych. Podczas zajęć wykonywano min:

  Ćwiczenia narządów artykulacyjnych:

  - Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały gimnastykę buzi i języka z pomocą zabawnych buziek.

  - Uczestnicy wysłuchali bajki logopedycznej o „Wędrówkach pana Języczka” i wzięli w niej czynny udział.

  - Bez używania rąk przy pomocy warg i języka musiały zjeść paluszki.

  Ćwiczenia oddechowe -podkreślano, że prawidłowy oddech odgrywa dużą rolę w procesie mówienia. Przypominano dzieciom, że powietrze wciągamy nosem, wypuszczamy ustam.

  - Za pomocą słomki dzieci i rodzice przenosili gwiazdki aby wykonać pracę plastyczną.

  - Dmuchali kolorowe piórek z ręki mamy do ręki dziecka.

  - Trafiali piłeczkami dmuchając przez słomkę do bramki.

  - Dmuchały na papierowe statki, aby te kręciły się w kółko w misce z wodą.

  Ćwiczenia percepcji słuchowej stanowią bardzo ważną grupę ćwiczeń logopedycznych dlatego też ćwiczono:

  - Odtwarzanie struktur dźwiękowych. 

  - Dzielenie słów na sylaby ( wyodrębnianie pierwszej litery wyrazu)

  Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniach relaksacyjnych wykonując masaż dłońmi na plecach partnera. 

   Celem warsztatów było usprawnienie narządów mowy (języka, warg),  ćwiczenie toru oddechowego oraz  kształcenie wyrazistości artykulacyjnej głosek. Zajęcia warsztatowe spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, którzy wspólnie z dziećmi uczestniczyli w zabawach logopedycznych. Na zakończenie rodzice otrzymali ulotki „Mini poradnik logopedyczny” oraz do poczytania dzieciom bajki logopedyczne.

  Bardzo dziękuję rodzicom za przybycie, poświęcony czas i zaangażowanie podczas naszego spotkania.

                                                                                                                                                 Sylwia Jastrzębska

 • Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego

  Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego
  21.11.2018

  Dnia 21 listopada dziesięcioro uczniów z klas VII i VIII uczestniczyło w wycieczce do Muzeum Wojska Polskiego, zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Serokomli we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Serokomli. Wyprawa doskonale wpisała się w tematykę poruszaną z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się m.in. czym były rozbiory, jak długo Polski nie było na mapie, czym jest dla narodu niepodległość i czym grozi jej utrata. Poznali okoliczności uzyskania przez Polskę niepodległości. 

  Korzystając ze wspaniałej pogody młodzież chętnie oglądała wystawę plenerową znajdującą się w parku przed gmachem muzeum. Atrakcją były ogromne armaty, które można było obejrzeć z  bliska, a nawet dotknąć. Interesujące były też samoloty, śmigłowce i broń rakietowa. 
  Chętnie obejrzeli też ekspozycję stałą ukazującą historię wojskowości polskiej od powstania państwa w X wieku do zakończenia II wojny światowej w 1945 roku.

   

 • ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

  ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

  Tradycją naszej szkoły jest ,,andrzejkowy wieczór" tajemniczych wróżb. Czas Magii, czyli Andrzejki dla całej społeczności uczniowskiej odbyły się 30 listopada. Magiczne popołudnie pełne wróżb miało miejsce w sali gimnastycznej, która zamieniła się w ,,salę wróżb". Imprezę przygotowali uczniowie kl VIII. Dziewczęta wcieliły się w rolę wróżek przepowiadając wszystkim przyszłość a chłopcy zadbali o magiczny nastrój, scenerię i pomoc przy wróżbach. Katalog wróżb był obszerny i bogaty. Każdy uczestnik mógł sobie powróżyć i dowiedzieć się co Go w życiu czeka. Przepowiednie dostarczały dzieciom wiele śmiechu i radości. Oczywiście to była tylko dobra zabawa.

 • "Spotkanie z kulturą"

  "Spotkanie z kulturą"

  Jednym z zadań profilaktycznych szkoły jest chronienie dzieci przed zagrożeniami poprzez działania wychowawczo – profilaktyczne jak również reagowanie w sytuacjach podejmowania zachowań ryzykownych wśród uczniów, które w przyszłości mogą prowadzić do demoralizacji. Poprzez zorganizowanie spotkań z młodzieżą na temat aktywności kulturalnej,  metod spędzania czasu wolnego oraz wyjazdu do Filharmonii połączonego ze zwiedzaniem Zabytków Starego Miasta w Lublinie chcieliśmy zainspirować młodzież do poznawania dorobku kulturowego, rozwijania swoich zainteresowań, poszukiwania wiedzy oraz pokazania alternatywnych metody spędzania czasu wolnego. 

  Aby to osiągnąć w miesiącu październiku i listopadzie 2018 roku realizowano program profilaktyki „Spotkanie z kulturą” którego adresatami byli uczniowie  klas VII-VIII Zespołu Szkół w Serokomli oraz Szkoły Podstawowej w Krzówce. Psycholog, pedagog i wychowawcy przeprowadzili pogadanki z uczniami na temat spędzania czasu wolnego,właściwych norm postępowań w miejscach kultury i sztuki. 13 listopada 2018 r zorganizowano wyjazd uczniów do Filharmonii Henryka Wieniawskiego w Lublinie połączony ze zwiedzaniem Zabytków Starego Miasta. Uczniowie  mieli możliwość zobaczyć Zamek i zwiedzić Archikatedrę pw. św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, poznali również historię Bramy Krakowskiej. Zwiedzając Zabytki Lublina oddali także hołd Józefowi Piłsudskiemu z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przed jego pomnikiem na Placu Litewskim.

  Podczas koncertu w Filharmonii zostały zaprezentowane uczestnikom dzieła dwóch wielkich Polaków Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego. Uczestnicy usłyszeli jak ci dwaj artyści opisywali wolną i niepodległą Polskę dźwiękami swoich utworów. Obaj tworzyli muzykę, która stanowiła walor ponadczasowy. Wysłuchali również wykładu z historii sztuki: „Gdynia - narodziny miasta i niepodległości”. 

  Po koncercie w filharmonii uczniowie udali się na wrotkowisko,  gdzie aktywnie spędzili czas. 

  Partnerem w realizacji programu” Spotkanie z kulturą” była GKRPA w Serokomli, która dofinansowała jego realizację. Dzięki realizacji programu „Spotkanie z kulturą” uczniowie doświadczyli pozytywnego wpływu kultury na rozwój młodego człowieka. Poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą dorobku kulturowego naszego kraju jak również  zdobyli wiedzę na temat właściwych metod spędzania czasu wolnego oraz norm postępowań w miejscach kultury.

 • ,, Setne Urodziny Wolności"

  ,, Setne Urodziny Wolności"

  W Rocznicę Odzyskania Niepodległości warto zwrócić wdzięczną myśl ku naszym dziadom i pradziadom, wspomnieć jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei wyłoniła się Polska. Nasza szkoła włączyła się w obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W dniu 9 listopada odbyła się uroczysta akademia, w czasie której o godzinie 11:11 odśpiewany został w całości Hymn Narodowy. Po zakończeniu montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów klas V-VIII przeprowadzony został Konkurs Pieśni Patriotycznych, a następnie konkursy wiedzy: o Józefie Piłsudskim i Polsce Niepodległej. Ostatnim punktem obchodów był Marsz Niepodległości uczniów i wychowawców klas IV-VIII do Pomnika w Budziskach, gdzie złożona została wiązanka. Ponadto uczestnicy marszu zapalili przyniesione przez siebie znicze. Uczniowie z klas I- III uczyli się tańczyć poloneza oraz brali udział w zajęciach z cyklu "Kodowanie na dywanie", ich zadanie polegało na odkodowaniu ukrytej ilustracji, dopasowywali kolorowe karteczki z umieszczonym na nich kodem do odpowiedniego miejsca na kratownicy. W wyniku ich pracy powstał Biały Orzeł na czerwonym tle.

 • FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH - KONKURS

  FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH - KONKURS

  W związku z obchodami 100 lecia Niepodległości w naszwj szkole odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznych, który przyjął formę konkursu. Wzięło w nim udział 33 uczniów z kl 0 - VIII. Dzięci bardzo ładnie śpiewały piękne pieśni patrotyczne i wojskowe np ,,Przybyli Ułani", ,,Wojenko, Wojenko", ,,Pierwsza Kadrowa", ,,Piechota", ,,Rozkwitały pąki białych róż", ,,Jak szło wojsko', ,,Dziewczyna z granatem", Dziś idę walczyć mamo", ,,Mieć nadzieję', i.t.p. Wyłoniono I, II, III miejsca oraz wyróżniono pozostałych uczestników. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Gratulujemy!

 • ,,MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI"

  ,,MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI"

  Pamiętając o poległych w obronie Polski, 9 listopada uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami wzięli udział w ,,Marszu Niepodległości'. Piesza wycieczka (ok. 5 km) odbyła się do najbliższego miejsca pamięci w naszym regionie - pomnika w Budziskach, gdzie dzieci złożyły wiązankę i zapalili mnóstwo białych i czerwonych znieczy. Płonące znicze - ,,Ognie Niepodległości" były dowodem hołdu tym, którzy oddali życie za Ojczyznę. Pamięć poległych i pomordowanych została uczczona ,,minutą ciszy" i modlitwą.

 • Śniadanie Daje Moc

  Śniadanie Daje Moc

  8 listopada już od kilku lat obchodzony jest w naszej szkole jako dzień związany ze zdrowym odżywianiem. Tego dnia wypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, a w Polsce jest to dzień Śniadanie Daje Moc. Dzieci z grupy 3-4 latków oraz uczniowie klasy I oraz III tego dnia razemz z wychowawcami i rodzicami przygotowywały wspólne śniadania. Byly również rozmowy pomujące zdrowe odżywianie, znaczenie jedzenia śniadania dla młodych organizmów oraz tematyczne gry i zabawy. W całej szkole rozchodziły się smaczne zapachy z owocowych szaszłyków, kolorowych kanapek, tostów owocowo-mlecznych koktajli.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Krzówce
  Krzówka 37
  21-413 Serokomla
 • 257555836

Galeria zdjęć