Nawigacja

 • Listopadowa noc filmowa

      Uczniowie klas V- VII pod opieką wychowawców wzięli udział w dniach 10-11 listopada  w III już Nocy Filmowej. Oprócz tradycyjnego oglądania filmów mieli okazję kibicować naszej piłkarskiej reprezentacji w meczu z Urugwajem podczas transmisji tego wydarzenia sportowego. Gościem w naszej szkole był przeor tutejszej parafii o. Janusz Bębnik. Starał się on uatrakcyjnić spotkanie, zabawiając młodzież szkolną śpiewem i grą na gitarze, zachęcał też do wspólnego śpiewania. Zdecydowana większość uczestników ,, Nocy" nie zmrużyła oka. Dotrwali do godziny siódmej rano, kiedy to pojawili się rodzice i wszyscy udali się do domów.

 • AKCJA ,,SZKOLE POMAGAMY I ŚWIAT OCZYSZCZAMY"

  Elektrośmieci to powszechny i coraz większy problem dla naszej planety. Dlatego też nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji ,,Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”, która trwała od 23.10.2017. do 10.11.2017. Pod hasłem ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”  ruszyła akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zorganizowana przez Szkołę we współpracy z firmą Green Office Ecologic. Przez ponad 2 tygodnie uczniowie i rodzice zbierali zużyty sprzęt na rzecz szkoły. Punktem zbiórki była Szkoła Podstawowa w Krzówce.  Sprzęt został  odebrany przez Operatora zbiórki Green Office Ecologic w dniu 13.11.2017. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzonej przez SP w Krzówce. Zadbajmy wspólnie o naszą planetę!  

 • Śniadanie daje moc!

  Uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klasy drugiej wzięli  udział  w akcji promującej zdrowe odżywanie pod hasłem  „Śniadanie daje moc!”. Akcja ta  realizowana jest zawsze 8 listopada, ten dzień to przecieżEuropejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku maluchy razem ze swoimi paniami przygotowały kolorowe kanapki a klasa druga postawiła na owoce, dlatego wspólnie wychowawczynią  i jedną z mam przygotowali owocową sałatkę oraz koktajl mleczno-bananowy. To było atrakcyjne drugie śniadanie a najważniejsze, że przygotowane przez dzieci z minimalną pomocą dorosłych. Wszystko smakowało a dowodem na to były puste talerzyki i miseczki oraz uśmiechy na twarzach dzieci.

 • ,,O ZDROWIE DBAMY NAŁOGI OMIJAMY" - SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

  8 listopada w ramach zajęć profilaktycznych, uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką. Temat przewodni pogadanki to nałogi i uzależnienia. Celem przeprowadzonych zajęć było przede wszystkim zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia papierosów, picia alkoholu i zażywania narkotyków i dopalczy. Pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom jak niekorzystny wpływ na zdrowie i życie człowieka, a w szczególności dla młodych ludzi mają alkohol, papirosy, narkotyki, dopalacze i  środki psychoaktywne. Hasłem ,,Palenie rzucamy, czyste płuca mamy", nawiązała do zbliżającego się Światowego Dnia Rzucania Palenia, który w tym roku przypada 16 listopada. Uczniowie znają skutki nałogów i uzależnień, wiedzą, że niszczą zdrowie i życie.

 • Pasowanie na ucznia

                     7 listopada dzieci uczęszczające do klasy pierwszej zostały pasowane na ucznia Szkoły Podstawowej w Krzówce.  Akt Ślubowania złożyły przed całą społecznością szkolną, a następnie Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów, używając do tego specjalnych rozmiarów ołówka. Zanim to jednak nastąpiło, klasa I przedstawiła część artystyczną, na którą złożyły się  wiersze i piosenki. Klasa II przygotowała dla swoich młodszych kolegów życzenia oraz upominki. Był to dla ,, pierwszaków” i ich rodziców bardzo szczególny dzień. Po uroczystości dzieci udały się do swojej klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.                  

 • Wszystkich Świętych - akademia

  1 listopada obchodzimy uroczystość  Wszystkich Świętych, a  2- Dzień Zaduszny. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli.

   

  W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim 31 października  podczas akademii z okazji Wszystkich Świętych pod hasłem „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Uczniowie klasy VII pod opieką katechetki Anny Abramczyk przedstawili wiersze mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu, wędrowaniu, niepotrzebnym lęku przed śmiercią oraz minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

   

 • PŁYWAM, AKTYWNIE WYPOCZYWAM - WYJAZD NA BASEN DO RYK

  Pływanie to jedna z form aktywności ruchowej, która zapewnia miły wypoczynek, dobrą zabawę, pozwala na zdrowe i przyjemne spędzanie czasu wolnego. 26 października uczniowie klas II - VII naszej szkoły wykorzystywali zdrowotne i rekreacyjne walory wody na pływalni w Rykach. Ci, którzy potrafią już pływać, doskonalili technikę , ćwiczyli skoki do wody, zanurzanie i nurkowanie w basenie pływackim. Pozostali korzystali z części rekreacyjnej basenu, ucząc się pływania poprzez zabawy w wodzie z deskami, makaronami i piłkami. Dużo zabawy i emocji dostarczała dzieciom zjeżdżalnia rurowa oraz wanny z hydromasażem. Po 2- godzinnym pobycie na pływalni uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły.

 • JESTEM BEZPIECZNY - WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY

  W trosce o bezpieczeństwo uczniów i innych osób dnia 25 października zostały przeprowadzone 3 godzinne warsztaty z pierwszej pomocy. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IV - VII. Warsztaty miały charakter praktyczny-wiadomości przekazane nt. udzielania pierwszej pomocy połączone były z pokazem i poparte przykładami. Uczniowie sami wykonywali ćwiczenia praktyczne, wykorzystując zdobytą wiedzę. Wiedzą, jak postępować w miejscu wypadku, wezwać pomoc, udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Potrafią udrożnić drogi oddechowe, wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, wykonać opatrunek. Na zakończenie zajęć została wykonana gazetka z wykorzystaniem plansz przedstawiających udzielanie pomocy podczas zadławienia, krwawienia, złamania, urazów kręgosłupa, ukąszenia, omdlenia itp.

 • RAJD ROWEROWY DO MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ W REGIONIE

            Korzystając ze sprzyjającej aury, uczniowie klas VI i VII pod opieką n-la historii oraz wychowaców klas odwiedzili miejsca Pamięci Narodowej w najbliższej okolicy. Udali się do pomnika kawalerzystów upamiętniającego ostatnie starcie 3 Pułku Strzelców Konnych im. hetmana Stefana Czarnieckiego, które 6 października 1939 roku zakończyło kampanię wrześniową. Następnie zatrzymali się w Helenowie, gdzie znajduje się pomnik 28 żołnierzy, którzy polegli w dniach 5- 6 października 1939 roku. W większości byli to marynarze Flotylii Pińskiej, którzy po przekroczeniu przez wojsko polskie rzeki Bug we Włodawie stracili zdolność do działań marynarskich i rozpoczęli walkę piechotną. Ostatnim etapem rajdu była wizyta w Pomniku - Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli  Gułowskiej.

 • Jesienią w szkole...

       Każda pora roku ma swój urok. Jesień to nie tylko plucha, szaruga i zimno. Może być całkiem przyjemnie, kolorowo i wesoło.

 • Dzień Edukacji Narodowej

              W dniu 17 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział: zaproszeni goście- w osobach: wójta gminy Serokomla p. Piotra Chabra oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły,               ,, aktualne" grono pedagogiczne i pracownicy szkoły oraz rodzice i uczniowie. Szóstoklasisci przedstawili scenkę kabaretową, która w humorystyczny sposób nawiązywała do realiów życia szkolnego. Uczniowie klasy siódmej przeprowadzili warsztaty pt. ,, Nauczyciel wie wszystko, a nawet jeśli nie wie, to udaje, że wie wszystko", w czasie których przedstawili m.in. pokaz mody nauczycielskiej. W piosence zaprezentowali się też uczniowie klasy trzeciej. Jak zwykle nie zabrakło uśmiechów na twarzy, śmiechu i wzruszenia. Na ręce p. Dyrektor został przekazany tort od wszystkich uczniów naszej szkoły.

 • Wspominamy Jana Pawła II

  Jak każdego roku tak w tym również w miesiącu październiku wspominaliśmy postać wielkiego Polaka - Papieża Jana Pawła II. Były ku temu dwie okazje: rocznica wyboru  Kardynała Karola Wojtyły na Papieża oraz obchodzony po raz kolejny Dzień Papieski tym razem pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją". Uczniowie z klasy czwartej i piątej przedstawili zabawne historyjki z życia Papieża oraz wspomnieli kilka ważnych dat z Jego życia i pontyfikatu. Nie zabrakło również piosenek, które nierozerwalnie łączą się z Janem Pawłem II takich jak "Abba Ojcze" oraz wspólnie odśpiewana "Barka".

 • 06.10. 2017 Światowy Dzień Uśmiechu :-)

  Światowy Dzień Uśmiechu nie ma stałej daty i obchodzony jest w pierwszy piątek października. Na pomysł tego święta wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył ?smiley’a? – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dobrej woli i radości na świecie. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł Światowego Dnia Uśmiechu, w czasie, którego wszyscy powinni poświęcić większą uwagę uśmiechowi…
   

 • DZIEŃ CHŁOPAKA

       2 pażdziernika 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji żeńska część społeczności szkolnej przygotowała akademię.Było trochę poważnie, trochę śmiesznie  i trochę słodko- za sprawą podarownych chłopakom słodkich upominków. Po zakończeniu akademii młodsi, a następnie starsi uczniowie pod opieką wychowawców wzięli udział w zorganizowanym z tej okazji ognisku.

 • VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  Już po raz kolejny  w naszej szkole została przeprowadzona akcja edukacyjna ,,Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”. Przez cały wrzesień dzieci uczyły się, powtarzały i utrwalały tabliczkę mnożenia. Wykonały plakaty promujące ŚDTM oraz gazetkę na korytarzu. Plakaty zostały wyeksponowane na tablicy korytarza. Ponadto w tym dniu uczniowie - egzaminatorzy przeprowadzali  sprawdzian z TM. Każdy mógł sprawdzić znajomość TM,  wybierając jeden los zawierający 5 przykładów z TM. Poprawne odpowiedzi zostały uwieńczone otrzymaniem odznaki eksperta TM, certyfikatu i cukierka, co oznaczało zdanie egzaminu. Na  lekcjach matematyki w kl IV-VII zostały przeprowadzone egzaminy z TM. Jak co roku dzień ten okazał się wspaniałą formą nauki i zabawy.

 • UROCZYSTOŚCI KLEEBERCZYKOWSKIE W SEROKOMLI

           30 września nasi uczniowie wraz z p. dyrektor oraz opiekunami wzięli udział w obchodach rocznicy Ostatniej Bitwy Kampanii Wrześniowej  w Serokomli. Uczestniczyli we mszy świętej w intencji wszystkich Kleeberczyków. Po jej zakończeniu obejrzeli montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Serokomli i wysłuchali przemówienia wójta Gminy Serokomla p. Piotra Chabra. Ostatnim punktem obchodów była procesja na cmentarz, gdzie przy kwaterze Kleeberczyków zostały złożone wiązanki i zapalone znicze. Obecność uczniów w tego typu uroczystościach to obowiązek i  hołd złożony bohaterom.

 • RAJD ROWEROWY SZLAKIEM KLEEBERGA

       29 września 2017 r. w przeddzień obchodów związanych z Ostatnią Bitwą Kampanii Wrześniowej uczniowie klas V-VII uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Kocka. Zatrzymali się na Cmentarzu Kleeberczyków w tej miejscowości, gdzie wraz ze swoimi żołnierzami spoczywa gen. Franciszek Kleeberg. Następnie udali się na plac, gdzie stoi pomnik upamiętniający tego dowódcę. W drodze powrotnej zatrzymali się na cmentarzu w Serokomli. To tu znajduje się kwatera wojenna, na której spoczywa 42  żołnierzy S G O „Polesie” gen. Kleeberga poległych w bitwie pod Serokomlą. 

 • NIECODZIENNA LEKCJA

        28 września 2017 roku do naszej szkoły przyjechała grupa „Zaelektryzowani”, która zaprezentowała niecodzienną lekcję przyrody pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. Grupa specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez żywe lekcje przyrody, których celem jest – poza oczywistym elementem rozrywkowym – przemycić treści lekcyjne. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem wesoły i zabawny animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczne, chemiczne i przyrodnicze. Uczniowie obserwowali proste eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi, fizycznymi i chemicznymi, -lewitujące piłki, reakcja etanolu z kwasem borowym, wpływ działania siły odśrodkowej na człowieka. Zobaczyli płonące kule, zaobserwowali właściwości metanu i mieszanki propan, butan. Zaprezentowane zostały zabawy z helem. Najciekawszym elementem lekcji była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie.

    

   

 • WYCIECZKA DO LUBLINA

     26 września  2017 roku uczniowie klas IV- VII uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Próbą wytrzymałości był dla wszystkich godzinny wysiłek fizyczny na obiekcie Mania Skakania. Pod bacznym wzrokiem instruktorów uczniowie ćwiczyli salta z trampolin, zeskoki itp. Wysiłek był obrzymi, ale radość jeszcze większa. Kolejnym punktem wycieczki było kino. W lubelskiej ,, Plazie" uczniowie mogli obejrzeć film ,, Tarapaty". Seans wszystkim bardzo się pobobał.  Ostanim etapem wyjazdu był posiłek w Mc Donaldzie. Zmęczeni, ale zadowoleni i co najważniejsze bez kontuzji , uczestnicy wrócili do domu.

   

 • UROCZYSTOŚCI PRZY POMNIKU POMORDOWANYCH W BUDZISKACH

               W dniu 24 września nasi uczniowie wzięli udział we mszy świętej odprawianej w intencji pomordowanych i wywiezionych do obozu na Majdanku w Lublinie w 1942 roku mieszkańców wsi Budziska i Krzówki. W rocznicę tamtych wydarzeń przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę, zapalili znicze. Będziemy pamiętać,

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Krzówce
  Krzówka 37
  21-413 Serokomla
 • 257555836

Galeria zdjęć