Nawigacja

 • Razem odkrywamy świat programowania

  Razem odkrywamy świat programowania

  Nasza szkoła realizuje projekt „Razem odkryjmy świat programowania”. W jego ramach nauczyciele zostali przeszkoleni  w programowaniu w języku Scratch a potem w czasie zajęć dodatkowych przekazywali tę umiejętność dzieciom z oddziału przedszkolnego i klas edukacji wczesnoszkolnej.  W czasie zajęć kodowaliśmy analogowo czyli na papierze czy podłodze używając kolorowych karteczek czy kubeczków oraz wykorzystując aplikację Scratch 2.  Właśnie w tej aplikacji tworzyliśmy swoje pierwsze mini  gry komputerowe, animację „Kwitnący kwiatek”, "Akwarium" czy "Kalkulator".

 • KONSULTACJE

  KONSULTACJE

  3W ramach projektu edukacyjnego "OZOBOTEM po Polsce" proponujemy rodzicom udział w konsultacjach z psychologiem i pedagogiem.

  Konsultacje z psychologiem p. Iloną Bigoraj odbędą się 23 kwietnia w godzinach 9.30 - 12.30.

  Konsultacje z pedagogiem p. Sylwią Jastrzębską odbędą się 10, 17 i 24 maja w godzinach 12.30 - 13.30.

  Zapraszamy !!!

   

 • „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY –UPADKOM ZAPOBIEGAMY”.

  „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY –UPADKOM ZAPOBIEGAMY”.

  W kwietniu został przeprowadzony konkurs plastyczny „ Bezpiecznie na wsi mamy –upadkom zapobiegamy”.  Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

  Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe.

  Z naszej szkoły  jury wyłoniło 3 najlepsze prace, które reprezentowały naszą szkołę w konkursie powiatowym. Pauliny Filipek z klasy VI, Gabrieli Pazderskiej i Nikoli Cieślak z klasy IV.

  Prace pozostałych uczestników ozdobiły gazetki na korytarzu szkolnym.

  Gratulujemy wszystkim uczniom a wyróżnionym osobom życzymy powodzenia w kolejnych etapach!!!

 • WITAJ MAJOWA JUTRZENKO...

  WITAJ MAJOWA JUTRZENKO...

  Święto Konstytucji to ważna data w kalendarzu polskich świąt narodowych. To już 227 rocznica uchwalenia Konstutucji 3 Maja, będącej pierwszą w Europie, a drugą na świecie tego typu ustawą. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej przygotowali montaż słowno- muzyczny przybliżający okoliczności tego ważnego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. 

 • Mali Odkrywcy

  Mali Odkrywcy

  Dzieci z klas I – III biorą udział w warsztatach edukacyjnych „Mali Odkrywcy”. W czasie tych zajęć prowadzą różne eksperymenty, doświadczania i badania. Dzięki tym zajęciom odkrywają tajemnice powietrza, ciśnienia, napięcia, łączą ze sobą różne substancje i obserwują co się dzieje. Często są przy tym ubrudzeni po łokcie ale to zupełnie nie szkodzi. Najczęściej powtarzanymi słowami  w czasie tych eksperymentów jest „oooo…”, „ale super” !

 • ,,Woda to najcenniejszy skarb"-zadanie ekologiczne

  ,,Woda to najcenniejszy skarb"-zadanie ekologiczne

  W ramach realizacji zadania ekologicznego pt. ,,Woda to najcenniejszy skarb", uczniowie klas I-III brali między innymi udział w konkursie plastycznym o tym samym tytule. Wybrano najciekawsze prace wykonane przez uczniów różnymi technikami, za które otrzymali oni nagrody widoczne na załączonym zdjęciu.

 • OZOBOTEM po Polsce

  OZOBOTEM po Polsce

  Od stycznia realizujemy we współpracy ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Gminy Serokomla projekt edukacyjny „OZOBOTEM po Polsce”. W ramach tego projektu prowadzone są zajęcia z dziećmi oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, na których pracujemy z robotem edukacyjnym Ozobotem. To małe, sprytne urządzenie w prosty i przyjazny sposób wprowadza nas w świat programowania, kodowania i robotyki. Nasze działania można zobaczyć na fotografiach w zakładce „galeria”. Cały projekt dofinansowany został ze środków Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego w ramach Programu „Na dobry początek”.

 • Warsztaty - Piramida Zdrowia

  Warsztaty - Piramida Zdrowia

  W ramach programu „Zdrowe odżywianie alternatywą dla nałogów” w klasie drugiej odbyły się warsztaty  z udziałem rodziców. W czasie warsztatów uczniowie z rodzicami wykonali Piramidy Zdrowia. Mieli okazję porozmawiać o zdrowym odżywianiu, popełnianych błędach żywieniowych i pomysłach na zdrowe przekąski.  Efekty naszej pracy można było podziwiać na wystawie na korytarzu szkoły oraz na zdjęciach.

 • Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcję zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie wody, powietrza czy globalne ocieplenie. W tym też celu zorganizowana została akademia, w czasie której uczniowie klasy VII przedstawili montaż słowno- muzyczny,, Nasza Ziemia - Nasz Dom", kończąc piosenką ,,Ziemia, moja planeta". Następnie przedszkolaki zaprezentowały się w przedstawieniu o tematyce ekologicznej p.t. ,, Czerwony Kapturek".

 • Dzień nietypowej fryzury

  Dzień nietypowej fryzury

       Uczniowie kolejny raz udowodnili, że szkoła może być nie tylko  miejscem nauki, ale można się tu też dobrze bawić. W dniu 18 kwietnia wzięli udział w tzw. ,, Dniu nietypowej fryzury". Na korytarzach i w klasach można było spotkać uczniów z ,,czymś mniej lub bardziej wymyślnym na głowie". Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy jeszcze bardziej wymyślne uczesania...

 • Warsztaty garncarskie

  Warsztaty garncarskie

    16 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty lepienia w glinie. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie. Sztuka ta, jak się okazało, nie należy do najłatwiejszych. Wymaga cierpliwości i zaangażowania. Pierwsze próby okazały się nieudane, ale przy pomocy pana prowadzącego zajęcia w końcu udało sie coś stworzyć. Niestety, wytwory swojej pracy uczniowie bedą mogli odebrać ze szkoły dopiero po tygodniu, gdyż muszą one porządnie wyschnąć... 

 • Wycieczka do Ogrody Botanicznego w Powsinie

  Wycieczka do Ogrody Botanicznego w Powsinie

  13 kwietnia odbyła się wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie dofinansowana ze środków WFOŚiGW w Lublinie.Wyjazd zapowiadał się wspaniale, tym bardziej, że za oknami wspaniała wiosna i piękna pogoda.Zajęcia w Ogrodzie rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji na temat niezwykłych roślin. Następnie po podziale na grupy jedni mogli udać się na spacer po ogrodzie, drudzy pozostali w Budynku Naukowym, gdzie przygotowywali preparaty, które następnie obserwowali pod mikroskopem. Później grupy wymieniły się.Czas, gdy pojawiliśmy się w Ogrodzie, jest dla wielu roślin okresem kwitnienia, dlatego Ogród prezentował się pięknie, a czas w nim spędzony minął bardzo szybko i niezwykle przyjemnie. Drugim etapem wycieczki była wizyta w kinie, gdzie obejrzeliśmy film ,, Luis i Obcy". Po godzinnym pobycie w Galerii i zaspokojeniu głodu udaliśmy się w drogę powrotną. Ostatnią ,,atrakcją" wyjazdu była burza, która ,, przywitała" nas tuż przed szkołą. Na szczęście pogoda wcześniej była piękna, dlatego nie zepsuło to naszych humorów.

 • POWIATOWE ELIMINACJE XLI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

  POWIATOWE ELIMINACJE XLI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

  10 kwietnia 2018 roku w Łukowie odbył się finał powiatowy XLI OTWP ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Joanna Kopacz-kl VI, Adrian Cąkała – kl VI, Wiktoria Kołpak – kl VII, Gabriela Stefaniak – kl VII. Uczennica Joanna Kopacz dzielnie walczyła o III miejsce z 2 uczniami innej ze szkół. Ostatecznie po dwóch dogrywkach zajęła IV miejsce. Mimo to wykazała się dużą wiedzą pożarniczą. Gratulujemy tak wysokiej lokaty.

 • ,, Wielkanocne biją dzwony"

  ,, Wielkanocne biją dzwony"

  Uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew „Alleluja” oznajmiają nam, że nadeszły największe dla chrześcijan święta – Wielkanoc. Klasa IV przygotowała montaż słowno-muzyczny, aby wprowadzić nas w atmosferę tych świąt, byśmy mogli przygotować się do nich i owocnie je przeżyć. Uczniowie przedstawili wiersze i pieśni o tematyce wielkanocnej. Na koniec złożyli wszystkim życzenia dużo zdrowia, pomyślnego pokonywania trudności, które niesie codzienne życie. Oby zmartwychwstały Chrystus udzielił nam łaski silnej wiary, niezłomnej nadziei i gorącej miłości. Życzyli nam pokoju w rodzinie, błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi na każdy dzień.

 • Światowy Dzień Wody

  Światowy Dzień Wody

  W poniedziałek tj. 26 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji ,,Światowego Dnia Wody". Wzięli w niej udział uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią. Był to montaż słowno-muzyczny poświęcony wodzie, cennej i życiodajnej substancji, którą nie zawsze doceniamy i nie zawsze szanujemy. Uczniowie w swoim wystąpieniu na forum szkoły namawiali i zachęcali całą społeczność do racjonalnego korzystania z wody jako życiodajnego źródła wszystkich organizmów na Ziemi.

 • DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

  DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

    

  21 marca to pierwszy dzień wiosny, najbardziej lubianej przez wielu pory roku. Tego dnia w szkole uczniowie obchodzą Dzień Samorządności. Samorząd Uczniowski przejmuje obowiązki, które na co dzień są udziałem nauczycieli i wychowawców. Podczas porannego apelu pani dyrektor przekazała symbolicznie władzę ,, Nowemu Gronu Pedagogicznemu". W tym roku zajęcia w poszczególnych klasach prowadzili  uczniowie klasy VI- ej.  Nie było to łatwe zadanie. Trzeba było wykazać się cierpliwością i odpowiednio przygotować do zajęć. Jednak uczniowie sprostali powierzonym im obowiązkom.  Lekcje przebiegały wzorowo, a uczniowie i ,,nauczyciele" dobrze się bawili w czasie ich trwania.  

     

 • ,,DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO"

  ,,DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO"

  8 marca w naszej szkole odbyła się akademia ,,Dzień Kobiet na wesoło", na którą złożyły się humorystyczne wiersze, scenki pt. ,,Mąż i żona" oraz ,,Matka i syn". Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem przez chłopców tradycyjnego ,,100 lat..." a zakończyła życzeniami dla wszystkich kobiet i słodkim poczęstunkiem. W klasach chłopcy złożyli życzenia koleżankom i wręczyli upominki lub kwiaty.

 • ,,BEZPIECZNY INTERNET"

  ,,BEZPIECZNY INTERNET"

  ,,Bezpieczny Internet" - to hasło przewodniczyło wielu działaniom prowadzonym na ten temat w miesiącu lutym. Podsumowaniem akcji była akademia przygotowana przez uczniów kl VII. O znajomości zawieranej przez internet i jej konsekwencjach opowiedzieli uczniowie w scence rodzajowej ,,Bezpieczny w sieci". Ponadto przypomnieli i uświadomili społeczność szkolną o możliwościach jakie daje internet oraz zagrożeniach jakie mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera i internetu w przedstawieniu pt. ,,O bezpieczeństwie w internecie".

 • ŻOŁNIERZE WYKLĘCI!!!

  ŻOŁNIERZE WYKLĘCI!!!

  W naszej szkole 1 marca 2018 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, co podkreśliło jej podniosły charakter. Następnie uczniowie  klasy VII deklamowali wiersze, które byłe przeplatane pokazem filmów. Zostały też wyeksponowane na gazetce szkonej plakaty, które wykonali w grupach uczniowie klasy VII.   „CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM”!!!

 • „TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI”

  „TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI”

   „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” – to główne hasło akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, również w naszej szkolnej było ono myślą przewodnią.

  W miesiącu lutym w Szkole Podstawowej w Krzówce trwała akcja „Luty miesiącem bezpiecznego Internetu” -   pedagog, nauczyciel  informatyki oraz wychowawcy klas przeprowadzili szereg działań dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

  Zostały przeprowadzone zajęcia we wszystkich klasach na których to uczniowie byli uświadamiani o zagrożeniach i niebezpieczeństwach czyhających w sieci. Uczniowie mieli  możliwość obejrzeć filmy i bajki edukacyjne  promujące bezpieczne zachowania i wziąć udział w dyskusji dotyczącej w/w problemu.  Na zajęciach z informatyki i plastyki uczniowie wykonywali prace plastyczne min: plakaty,  które zostały wyeksponowane na gazetkach szkolnych.

  Zwracano uczniom uwagę jak ważną cechą jest szacunek, bez którego nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji.

  Naszym działaniom towarzyszyło także 10 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, każda z klas wspólnie z wychowawcą  miała za zadanie przedstawić zasadę oraz przygotować puzzle, które stworzyły gazetkę na korytarzu szkolnym przedstawiającą 10 zasad.
  1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego,
  2. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób,
  3. Ostrożnie pobieraj pliki z sieci,
  4. Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail,
  5. Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć,
  6. Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych,
  7. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr,
  8. Czytaj regulaminy,
  9. Sprawdzaj, czy strona, do której się logujesz, ma zabezpieczenie SSL,
  10. Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.

  Pamiętajmy!!!! To my tworzymy Internet dlatego oczekujmy, że będzie tam panował wzajemny szacunek i zrozumienie.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Krzówce
  Krzówka 37
  21-413 Serokomla
 • 257555836

Galeria zdjęć