Nawigacja

 • Warsztaty - Piramida Zdrowia

  W ramach programu „Zdrowe odżywianie alternatywą dla nałogów” w klasie drugiej odbyły się warsztaty  z udziałem rodziców. W czasie warsztatów uczniowie z rodzicami wykonali Piramidy Zdrowia. Mieli okazję porozmawiać o zdrowym odżywianiu, popełnianych błędach żywieniowych i pomysłach na zdrowe przekąski.  Efekty naszej pracy można było podziwiać na wystawie na korytarzu szkoły oraz na zdjęciach.

 • Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcję zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie wody, powietrza czy globalne ocieplenie. W tym też celu zorganizowana została akademia, w czasie której uczniowie klasy VII przedstawili montaż słowno- muzyczny,, Nasza Ziemia - Nasz Dom", kończąc piosenką ,,Ziemia, moja planeta". Następnie przedszkolaki zaprezentowały się w przedstawieniu o tematyce ekologicznej p.t. ,, Czerwony Kapturek".

 • Dzień nietypowej fryzury

       Uczniowie kolejny raz udowodnili, że szkoła może być nie tylko  miejscem nauki, ale można się tu też dobrze bawić. W dniu 18 kwietnia wzięli udział w tzw. ,, Dniu nietypowej fryzury". Na korytarzach i w klasach można było spotkać uczniów z ,,czymś mniej lub bardziej wymyślnym na głowie". Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy jeszcze bardziej wymyślne uczesania...

 • Warsztaty garncarskie

    16 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty lepienia w glinie. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie. Sztuka ta, jak się okazało, nie należy do najłatwiejszych. Wymaga cierpliwości i zaangażowania. Pierwsze próby okazały się nieudane, ale przy pomocy pana prowadzącego zajęcia w końcu udało sie coś stworzyć. Niestety, wytwory swojej pracy uczniowie bedą mogli odebrać ze szkoły dopiero po tygodniu, gdyż muszą one porządnie wyschnąć... 

 • Wycieczka do Ogrody Botanicznego w Powsinie

  13 kwietnia odbyła się wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie dofinansowana ze środków WFOŚiGW w Lublinie.Wyjazd zapowiadał się wspaniale, tym bardziej, że za oknami wspaniała wiosna i piękna pogoda.Zajęcia w Ogrodzie rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji na temat niezwykłych roślin. Następnie po podziale na grupy jedni mogli udać się na spacer po ogrodzie, drudzy pozostali w Budynku Naukowym, gdzie przygotowywali preparaty, które następnie obserwowali pod mikroskopem. Później grupy wymieniły się.Czas, gdy pojawiliśmy się w Ogrodzie, jest dla wielu roślin okresem kwitnienia, dlatego Ogród prezentował się pięknie, a czas w nim spędzony minął bardzo szybko i niezwykle przyjemnie. Drugim etapem wycieczki była wizyta w kinie, gdzie obejrzeliśmy film ,, Luis i Obcy". Po godzinnym pobycie w Galerii i zaspokojeniu głodu udaliśmy się w drogę powrotną. Ostatnią ,,atrakcją" wyjazdu była burza, która ,, przywitała" nas tuż przed szkołą. Na szczęście pogoda wcześniej była piękna, dlatego nie zepsuło to naszych humorów.

 • POWIATOWE ELIMINACJE XLI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

  10 kwietnia 2018 roku w Łukowie odbył się finał powiatowy XLI OTWP ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Joanna Kopacz-kl VI, Adrian Cąkała – kl VI, Wiktoria Kołpak – kl VII, Gabriela Stefaniak – kl VII. Uczennica Joanna Kopacz dzielnie walczyła o III miejsce z 2 uczniami innej ze szkół. Ostatecznie po dwóch dogrywkach zajęła IV miejsce. Mimo to wykazała się dużą wiedzą pożarniczą. Gratulujemy tak wysokiej lokaty.

 • ,, Wielkanocne biją dzwony"

  Uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew „Alleluja” oznajmiają nam, że nadeszły największe dla chrześcijan święta – Wielkanoc. Klasa IV przygotowała montaż słowno-muzyczny, aby wprowadzić nas w atmosferę tych świąt, byśmy mogli przygotować się do nich i owocnie je przeżyć. Uczniowie przedstawili wiersze i pieśni o tematyce wielkanocnej. Na koniec złożyli wszystkim życzenia dużo zdrowia, pomyślnego pokonywania trudności, które niesie codzienne życie. Oby zmartwychwstały Chrystus udzielił nam łaski silnej wiary, niezłomnej nadziei i gorącej miłości. Życzyli nam pokoju w rodzinie, błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi na każdy dzień.

 • Światowy Dzień Wody

  W poniedziałek tj. 26 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji ,,Światowego Dnia Wody". Wzięli w niej udział uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią. Był to montaż słowno-muzyczny poświęcony wodzie, cennej i życiodajnej substancji, którą nie zawsze doceniamy i nie zawsze szanujemy. Uczniowie w swoim wystąpieniu na forum szkoły namawiali i zachęcali całą społeczność do racjonalnego korzystania z wody jako życiodajnego źródła wszystkich organizmów na Ziemi.

 • DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

    

  21 marca to pierwszy dzień wiosny, najbardziej lubianej przez wielu pory roku. Tego dnia w szkole uczniowie obchodzą Dzień Samorządności. Samorząd Uczniowski przejmuje obowiązki, które na co dzień są udziałem nauczycieli i wychowawców. Podczas porannego apelu pani dyrektor przekazała symbolicznie władzę ,, Nowemu Gronu Pedagogicznemu". W tym roku zajęcia w poszczególnych klasach prowadzili  uczniowie klasy VI- ej.  Nie było to łatwe zadanie. Trzeba było wykazać się cierpliwością i odpowiednio przygotować do zajęć. Jednak uczniowie sprostali powierzonym im obowiązkom.  Lekcje przebiegały wzorowo, a uczniowie i ,,nauczyciele" dobrze się bawili w czasie ich trwania.  

     

 • ,,DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO"

  8 marca w naszej szkole odbyła się akademia ,,Dzień Kobiet na wesoło", na którą złożyły się humorystyczne wiersze, scenki pt. ,,Mąż i żona" oraz ,,Matka i syn". Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem przez chłopców tradycyjnego ,,100 lat..." a zakończyła życzeniami dla wszystkich kobiet i słodkim poczęstunkiem. W klasach chłopcy złożyli życzenia koleżankom i wręczyli upominki lub kwiaty.

 • ,,BEZPIECZNY INTERNET"

  ,,Bezpieczny Internet" - to hasło przewodniczyło wielu działaniom prowadzonym na ten temat w miesiącu lutym. Podsumowaniem akcji była akademia przygotowana przez uczniów kl VII. O znajomości zawieranej przez internet i jej konsekwencjach opowiedzieli uczniowie w scence rodzajowej ,,Bezpieczny w sieci". Ponadto przypomnieli i uświadomili społeczność szkolną o możliwościach jakie daje internet oraz zagrożeniach jakie mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera i internetu w przedstawieniu pt. ,,O bezpieczeństwie w internecie".

 • ŻOŁNIERZE WYKLĘCI!!!

  W naszej szkole 1 marca 2018 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, co podkreśliło jej podniosły charakter. Następnie uczniowie  klasy VII deklamowali wiersze, które byłe przeplatane pokazem filmów. Zostały też wyeksponowane na gazetce szkonej plakaty, które wykonali w grupach uczniowie klasy VII.   „CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM”!!!

 • „TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI”

   „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” – to główne hasło akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, również w naszej szkolnej było ono myślą przewodnią.

  W miesiącu lutym w Szkole Podstawowej w Krzówce trwała akcja „Luty miesiącem bezpiecznego Internetu” -   pedagog, nauczyciel  informatyki oraz wychowawcy klas przeprowadzili szereg działań dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

  Zostały przeprowadzone zajęcia we wszystkich klasach na których to uczniowie byli uświadamiani o zagrożeniach i niebezpieczeństwach czyhających w sieci. Uczniowie mieli  możliwość obejrzeć filmy i bajki edukacyjne  promujące bezpieczne zachowania i wziąć udział w dyskusji dotyczącej w/w problemu.  Na zajęciach z informatyki i plastyki uczniowie wykonywali prace plastyczne min: plakaty,  które zostały wyeksponowane na gazetkach szkolnych.

  Zwracano uczniom uwagę jak ważną cechą jest szacunek, bez którego nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji.

  Naszym działaniom towarzyszyło także 10 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, każda z klas wspólnie z wychowawcą  miała za zadanie przedstawić zasadę oraz przygotować puzzle, które stworzyły gazetkę na korytarzu szkolnym przedstawiającą 10 zasad.
  1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego,
  2. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób,
  3. Ostrożnie pobieraj pliki z sieci,
  4. Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail,
  5. Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć,
  6. Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych,
  7. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr,
  8. Czytaj regulaminy,
  9. Sprawdzaj, czy strona, do której się logujesz, ma zabezpieczenie SSL,
  10. Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.

  Pamiętajmy!!!! To my tworzymy Internet dlatego oczekujmy, że będzie tam panował wzajemny szacunek i zrozumienie.

 • Wycieczka do Siedlec

   27 lutego uczniowie klas VI- VII naszej szkoły wspólnie z uczniami ze szkół w Zakępiu i Woli Gułowskiej uczestniczyli w wycieczce do Siedlec. Pierwszym jej etapem była wizyta w Teatrze Lektur Szkolnych, gdzie wszyscy mogli obejrzeć ,, Zemstę" Aleksandra Fredry.Nastepnie udali się do ,, Wagarowni". To miejsce, gdzie można sprawdzić swoje umiejętności logicznego myślenia, kojarzenia faktów itp. Tylko jednej z grup udało się rozwiązać zadania i wyjść przed czasem. Ostatnim etapem wycieczki było lodowisko. Było mroźnie, ale nie odstraszyło to większości uczestników, którzy 1,5 godziny śmigali po lodowej tafli. Nieco zmarznięci, ale pełni wrażeń, bez uszczerbku na zdrowiu uczniowie wrócili do domów.

 • Rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019

  Poniżej zamieszczamy  Zarządzenie nr 2/2018 Wójta Gminy Serokomla z dnia 2 stycznia 2018 roku w sprawie ustalenia harmonogramu  czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Krzówce oraz kryteriów i obowiązujących dokumentów w tym postępowaniu.

  Zarzadzenie_Nr_2.2018.harm._przedszkole.docx

  Zalacznik_Nr_1_do_Zarzadzenia_Wojta_Gminy_Serokomla_nr_2.odt 

 • WALENTYNKI

     Z okazji Dnia Zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową. Do specjalnie przygotowanej na tę okazję skrzynki walentynkowej uczniowie wrzucali swoje kartki z wyrazami sympatii dla koleżanek i kolegów. Były one wręczane w dniu walentynek- 14 lutego przez ,, pracowników poczty walentynkowej".

 • LUTY MIESIĄCEM BEZPIECZNEGO INTERNETU

  Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 obchodzony będzie 6 lutego pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci.

  Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. 
  Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji.
  Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

 • CHOINKA SZKOLNA

  Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w czwartek 25 stycznia.  Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 13-ej. Nad bezpiecznym jej przebiegiem czuwali rodzice i nauczyciele. Wielką atrakcją okazały się konkursy taneczne oraz zabawy zręcznościowe przeprowadzone wśród uczniów klas IV- VII. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Oprawę muzyczną zapewnił zespół ,, Amarant". W przerwach na chwilę oddechu uczniowie brali udział w poczęstunkach przygotowanych przez rodziców w klasach.  
   

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne wydarzenie dla Babć i Dziadków, jak również ich wnuków. W tym roku szkolnym uroczystość odbyła się 24 stycznia. Zaproszeni gości licznie przybyli na tę uroczystość, aby podziwiać swoje pociechy. Na wstępie wszystkich gości powitała pani dyrektor,  wszystkie dzieci zaśpiewały ,,Sto lat’’. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III przedstawiły program artystyczny, na który złożyły się: wiersze, piosenki, skecze. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy. Po występach dzieci przyszedł czas na wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów i słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

 • MAMO, TATO POĆWICZ ZE MNĄ - warsztaty logopedyczne

  W dniu 19 stycznia 2018 roku w ramach „Tygodnia otwartego pomocy psychologiczno-pedagogicznej” zostały zorganizowane warsztaty logopedyczne dla rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego pod hasłem "Mamo, tato poćwicz ze mną", które przeprowadziła p. Sylwia Jastrzębska – terapeuta logopedyczny.

  Po wysłuchaniu prelekcji dotyczącej wsparcia dzieci w procesie mówienia, rodzice wspólnie ze swoimi pociechami brali udział w ćwiczeniach logopedycznych. Podczas zajęć wykonywano min:

  1. Ćwiczenia narządów artykulacyjnych

  - Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały gimnastykę buzi i języka z pomocą zabawnych buziek.

  - Zlizując sosy owocowe z talerzyków  usprawniały czubek języka.

  1. Ćwiczenia oddechowe.  Podkreślano, że prawidłowy oddech odgrywa dużą rolę w procesie mówienia. Przypominano dzieciom, że powietrze wciągamy nosem, wypuszczamy ustami…

  - Za pomocą słomki dzieci i rodzice przenosili płatki kukurydziane do kubeczków.

  - Dmuchali kolorowe pióreka z ręki mamy do ręki dziecka

  - Trafiali piłeczkami dmuchając przez słomkę do szklaneczki

  1. Ćwiczenia percepcji słuchowej: stanowią bardzo ważną grupę ćwiczeń logopedycznych dlatego też ćwiczono:

  - Odtwarzanie struktur dźwiękowych.

  - Dzielenie słów na sylaby ( wyodrębnianie pierwszej litery wyrazu)

  - Rozwiązywanie zagadek i różnicowanie w wyrazach gł. „sz” lub „s”

  Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniach relaksacyjnych wykonując masaż dłońmi na plecach partnera. Najpierw rodzice dzieciom a później na odwrót.

  Celem warsztatów było usprawnienie narządów mowy (języka, warg),  ćwiczenie toru oddechowego oraz  kształcenie wyrazistości artykulacyjnej głosek. Zajęcia warsztatowe spotkały się z zainteresowaniem ze strony rodziców, którzy wspólnie z dziećmi uczestniczyli w zabawach logopedycznych. Na zakończenie rodzice otrzymali ulotki „Mini poradnik logopedyczny”.

  Bardzo dziękuję rodzicom za przybycie, poświęcony czas i zaangażowanie podczas naszego spotkania.

                                                                                                                                                 Sylwia Jastrzębska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Krzówce
  Krzówka 37
  21-413 Serokomla
 • 257555836

Galeria zdjęć